telegram Facebook Twitter instagram Youtube

В обласній раді відбулися слухання бюджету та Програми соціально-економічного розвитку на 2018 рік

У суботу, 16 грудня, в обласній раді під головуванням керівника депутатського корпусу Володимира Токаря відбулися слухання бюджету на 2018 рік та Програми економічного і соціального розвитку Сумщини на наступний рік. В обговоренні взяли участь депутати обласної ради, керівники обласних управлінь, очільники районів.

Відкриваючи захід, голова обласної ради Володимир Токар наголосив, що обговорення головного фінансового документу області вкрай важливе, оскільки необхідно розуміти, за рахунок яких доходів формується обласний бюджет, які основні напрямки його використання. «Вперше значна увага приділена об’єктам комунальної власності, які надають послуги населенню Сумщини і, відповідно, повинні бути забезпечені сучасним обладнанням, мати відповідні матеріально-побутові умови для їх надання. Тож на ці цілі передбачено майже 50 млн грн. Окрім того, хочу звернути увагу, що 100-відсотково забезпечена потреба у фінансуванні захищених статей видатків бюджету. В першу чергу – зарплата працівників бюджетних установ в галузі освіти, охорони здоров’я, та інших, не зважаючи на те, що держава передала на фінансування з місцевих бюджетів заклади профтехосвіти та вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації», - зазначив спікер обласного парламенту.

Він додав, що вже відбулося обговорення бюджету з головами фракцій, депутати знають проблеми районів, тому просили Департамент фінансів збільшити видатки на медицину, освіту, соціальну сферу. Серед пріоритетів – закупівля обладнання та ремонт онкологічного диспансеру, будівництво хірургічного корпусу обласної лікарні, ремонт доріг.

Ознайомила присутніх із проектом бюджету Сумщини директор Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко. Вона розповіла, що бюджет на 2018 рік збільшений на 11% від минулорічного і за останні роки є одним із найкращих. 2% буде надходити від видобутку нафти, показники бюджету розвитку перевищують минулорічні показники в п’ять разів, збільшено кошти на ремонт доріг тощо.

Планується, що доходи обласного бюджету у наступному році складуть 7,9 млрд грн., в тому числі прогнозовані надходження власних доходів без врахування трансфертів з державного бюджету – 937 млн грн.

Основним джерелом наповнення дохідної частини загального фонду обласного бюджету залишаються податки та збори на доходи фізичних осіб. Питома вага цього податку становить 684,8 млн грн. Ще одним джерелом наповнення  дохідної частини загального фонду обласного бюджету є податки на прибуток підприємств приватного сектору економіки, від якого очікується отримати 75,3 млн грн.

В галузі освіти планується підвищення зарплати  вчителям загальноосвітніх шкіл на 25%, також на один посадовий оклад буде підвищено ставку педагогічним працівникам комунальних закладів обласної ради і в середньому їхня зарплата складе трохи більше 8 тисяч грн.

На охорону здоров’я заплановано виділити у наступному році 796,9 млн грн., на освіту – 681,5 млн грн., на соцзахист та соціальне забезпечення – 179,5 млн грн., на культуру – 91,6 млн грн., на фізкультуру і спорт – 59,1 млн грн., на інші галузі – 75,2 млн грн.

Майже 10 млн грн. планується витратити на підтримку учасників АТО, ще 1,1 млн грн. – на допомогу інвалідам та родинам загиблих.

Серед новацій – впровадження в дію Програми сталого розвитку туризму, на яку передбачено 1,5 млн грн.

За твердженням Олени Батраченко, обласний бюджет є соціальним, прозорим, реалістичним та перспективним.

Далі Програму соціального і економічного розвитку Сумської області на 2018 рік представив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак. Після чого розпочалися обговорення.

Заслухавши доповіді, присутні обговорили низку проблемних питань, дохідну та видаткову частини проекту бюджету, питання фінансування ремонту доріг. Депутати наголошували, що основа будь-якого бюджету – розвиток економіки, тому треба підтримувати малий та середній бізнес. Голова бюджетної комісії обласної ради Микола Березін наголосив на наповненні бюджету від використання земельних ресурсів і зауважив, що необхідно направляти кошти на підтримку економіки, фермерського господарства, аграрного сектору.

Наступним кроком відбудеться розгляд головного фінансового документу області на 2018 рік на пленарному засіданні сесії обласної ради.

Останнє оновлення на Понеділок, 18 грудня 2017, 14:14

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top