telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Інформаційний звіт по результатам громадського обговорення з питання присвоєння комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» імені П.О. Куліша

На підставі розпорядження голови обласної ради від 29.05.2017 № 24 «Про публічне обговорення питання перейменування комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека»», з метою врахування громадської думки щодо перейменування обласного комунального закладу, відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» з 30 травня 2017 року по 02 липня 2017 року включно було проведено громадське обговорення, метою якого було залучення громадськості до розгляду пропозиції щодо присвоєння ім’я П.О. Куліша комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека».

Перейменування рекомендоване постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики.

Інформаційне оголошення про проведення громадського обговорення щодо присвоєння комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» імені П.О. Куліша було оприлюднене  30 травня 2017 на офіційному веб-сайті Сумської обласної ради.

До участі в обговоренні запрошувалися фізичні та юридичні особи.

Пропозиції (зауваження) учасниками громадського обговорення подавалися у письмовій формі або надсилалися електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подала, у строк до 02 липня 2017 року включно на адресу: управління майном Сумської обласної ради, 40030, місто Суми, площа Незалежності, будинок 2, або електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструвалися і не розглядалися.

За період обговорення на адресу управління майном обласної ради та електронну скриньку управління надійшло всього 186 звернень від громадян України та колективних звернень від юридичних осіб.

Ознайомившись з усіма пропозиціями, що надійшли за час обговорення, можна виділити наявність трьох основних пропозицій щодо назви закладу:

- залишити без змін назву комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека»;

- присвоїти ім’я П.О. Куліша комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека»;

- присвоїти комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» імені іншого діяча.

Ознайомившись з усіма пропозиціями та зауваженнями, що надійшли за час обговорення, можна констатувати наступне: в більшій кількості листів, повідомлень та зауважень, що надійшли на адресу управління майном обласної ради, в частині присвоєння ім’я П.О. Куліша комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» у 102 листах або 54 % від їх загальної кількості міститься пропозиція залишити без змін назву комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» та не присвоювати імені П.О. Куліша.

Зокрема, у витязі з протоколу № 1 від 22.06.2017 зборів директорів центральних бібліотечних систем, районних бібліотек та керівників бібліотек об’єднаних територіальних громад зазначається, що було прийняте рішення залишити назву без імені.

Також, провівши обговорення доцільності присвоєння імені П.О. Куліша закладу, свою позицію висловили члени колективу Путивльської центральної районної бібліотеки, запропонувавши залишити назву без зміни.

Активну участь взяли в обговоренні громадяни, віддаючи належне усім учасникам громадського обговорення за їх участь у публічній дискусії, варто навести цитати з листів, повідомлень та зауважень, що надійшли на адресу управління майном обласної ради, що здобула підтримку більшості (мовою оригіналу):

- «Не треба надавати ім’я цій бібліотеці, вона сама доведе свою потрібність в житті міста Суми і області. Залиште її просто Обласна універсальна наукова бібліотека» (Отич М.І.);

-  «П. Куліш справді був визначною особистістю і в першу чергу літературознавцем. Але обласна наукова бібліотека багатопрофільна і на літературознавстві не спеціалізується, хоча і проводить певну роботу в цьому напрямку. До того ж, Шосткинська міська бібліотека ініціює перейменування своєї бібліотеки іменем Пантелеймона Куліша (на сьогодні вони носять ім’я           Л. Толстого) до 200-річчя від дня народження письменника у серпні 2019 року» (Акабарова О.Б.);

- «…вважаю НЕДОЦІЛЬНИМ присвоєння імені П.О. Куліша Сумській обласній універсальній бібліотеці. Його ім’ям можна назвати бібліотеку у селищі Вороніж – на батьківщині цього діяча» (Макаренко Г.В.);

- «…вважаю назву Комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» доречною в теперішній час» (Перепелиця В.І.).

В меншій кількості надійшло листів в підтримку присвоєння імені П.О. Куліша комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека».

Так, лист в підтримку присвоєння імені надійшов від кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри Кумеда Олена Павлівна, підготувала докладне обґрунтування позиції присвоєння імені П.О. Куліша.

Також, виразила підтримку ініціативи і Свято-Миколаївська парафія Української Православної Церкви Київського Патріархату м. Суми.

Професійна спілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Сумська обласна профспілкова організація працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів на засіданні президії також вирішили виразити підтримку ініціативи присвоєння імені П.О. Куліша закладу.

Активно себе проявили колективи АЗС ТОВ «ІНСІГНІЯ-С», АЗС ТОВ «КЛАЙМ-С», АЗС ТОВ «Максіпром-С», які одноголосно підтримували присвоєння імені.

Слід зауважити, що надходили пропозиції про присвоєння бібліотеці імені Івана Багряного, Олександра Олеся, Олександра Потебні, Дмитра Білоуса.

Організаційний комітет просить вибачити тих, чиї зауваження чи пропозиції не знайшли відображення у звіті, але усі вони були прочитані й враховані під час узагальнення матеріалів обговорення.

 

Заступник начальника управління                      О.В.Сябренко

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Субота, 29 липня 2017, 11:43

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top