telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Символіка Сумської області

Рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради двацать третього скликання від 12.07.2000

Про затвердження герба та прапора Сумської області.

Розглянувши подання обласної конкурсної комісії на кращий проект герба та прапора Сумської області, обласна рада вирішила:
1. Затвердити герб та прапор Сумської області (автор Шелковніков Ю.М.)
2. Затвердити описи герба та прапора Сумської області (додаються).
3. Управлінню у справах преси та інформації (Шаповал В.В.) забезпечити в друкованих засобах масової інформації опублікування зображень та описів герба та прапора Сумської області.

Голова обласної ради М.А. Берфман

 


Описи герба та прапора Сумської області.

 

Герб.
Елементи герба розташовані на геральдичному щиті з синім полем та жовтою окантовкою. Синій колір, поряд з жовтим здавна є традиційними кольорами Сумщини. У синьому полі золотий шолом із срібними деталями, під ним справа (геральдично) вигнутий С-подібно золотий колосок пшениці з 25-а зернятками, зліва - золотий охтирський хрест. Золотий шолом у верхній частині герба - символ історичного початку наших земель із часів Київської Русі. Золотий колос зігнутий у вигляді букви " С" із 25-а зернятами символізує історичний шлях, який пройшли ці землі до утворення Сумської області і вказує на кількість суб'єктів регіону. Разом з тим він символізує хліборобство - основне заняття жителів області з прадавніх часів і вказує на основні риси характеру : працелюбність, гостинність, домовитість, любов до рідної землі. Золотий хрест вказує на те, що ці риси характеру поєднуються з високою духовністю, яка передається із покоління в покоління. Розташування їх під золотим шоломом символізує готовність і здатність жителів області в будь-який час захистити свою рідну землю, духовні і матеріальні надбання, які на протязі всієї історії не раз яскраво виявлялися - від битв з кочовими племенами і до героїчних сторінок Великої Вітчизняної війни.
Ці три елементи разом символізують також три складові частини Сумської області:
Шолом - землі, що відійшли від Чернігівської області та історично були в складі Київської Русі;
Колос - землі, що відійшли від Харківської області і були частиною Слобожанщини;
Золотий хрест - землі, що відійшли від Полтавської області і були в складі України за часів Гетьманщини.
Перевага синьо-жовтих кольорів вказує на те, що область є невід'ємною частиною держави Україна.

 

 

Прапор.
Прапор являє собою синє полотнище із співвідношенням ширини до довжини як 2:3. В центрі розташований герб області, розмір якого має співвідношення висоти щита герба до висоти прапора як 2:3.

Останнє оновлення на Понеділок, 16 лютого 2015, 15:09

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top