telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

НАЗК надає нові методичні рекомендації про конфлікт інтересів

Визнання корупції як проблеми, що несе загрозу для стабільності та безпеки всіх суспільства відбулося на міжнародному рівні з прийняттям 31.10.2003 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції (далі – Конвенція).

Ратифікувавши Конвенцію, яка стала частиною національного законодавства, Україна зобов’язалася розробляти та здійснювати ефективну скоординовану політику протидії корупції, встановлювати й заохочувати ефективні види практики, спрямовані на запобігання корупції.

Конвенцією передбачено, що кожна Держава-учасниця повинна створювати, підтримувати й зміцнювати такі системи, які сприяють прозорості й запобігають виникненню конфлікту інтересів.

Конфлікт інтересів є складовою корупції, а також більшості корупційних, у тому числі кримінальних, правопорушень.

Таким чином, запровадження ефективних систем запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та їх належне застосування є важливим заходом запобігання корупції в цілому та корупційним правопорушенням зокрема.

З метою формування єдиного підходу до розуміння правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, обмежень щодо запобігання корупції як невід’ємної складової запобігання вчиненню корупційних правопорушень Національне агенство з питань запобігання корупції розробило Методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції (далі – Методичні рекомендації).

Зважаючи на поширеність порушень депутатами місцевих рад вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, зокрема пов’язаних з участю у голосуванні стосовно рішень, в яких вони мають приватний інтерес, а також велику кількість звернень до Національного агенства з питань запобігання корупції за роз’ясненнями щодо застосування положень законодавства з відповідних питань, у Методичних рекомендаціях наведені ситуаційні приклади з їх нормативним врегулюванням.

Звертаємо увагу, що Методичні рекомендації розміщені у відкритому доступі на офіційному вебсайті Національного агенства у рубриці «База знань» у розділі «Конфлікт інтересів» https://wiki.nazk.gov.ua/category/konflikt-interesiv/ та офіційному сайті обласної ради у розділі «Запобігання проявам корупції» https://sorada.gov.ua/pro-oblasnu-radu/zapobigannja-projavam-koruptsiji/21524-prosto-pro-konflikt-interesiv-nazk-opublikuvalo-novi-metodychni-rekomendatsiji.html

 Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 26 жовтня 2023, 13:37

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top