telegram Facebook Twitter instagram Youtube

НАДС та НАЗК розробили рекомендований перелік вимог до компетентності антикорупційних уповноважених

Фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) розробили рекомендований перелік вимог до компетентності кандидатів на посади уповноваженої особи (спеціаліста) та керівника уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції в державних органах.

Відповідні вимоги затверджено наказом та Методичними рекомендаціями НАДС.

У рекомендаціях описані базові кроки для підготовки, розроблення та визначення спеціальних вимог до осіб, які претендують на зайняття посад антикорупційних уповноважених, а також щодо підготовки та затвердження умов проведення конкурсу на такі посади.

Рекомендації містять опис вимог до компетентності та професійних знань, необхідних для ефективного виконання обов’язків антикорупційних уповноважених у державних органах. Зокрема під час підготовки до проведення конкурсу на посади антикорупційних уповноважених рекомендується передбачити таку вимогу до компетентності як «Доброчесність», яка включає в себе такі компоненти:

  • здатність спрямовувати власні дії на захист публічних інтересів, утримуватися від конфлікту між приватними та публічними інтересами, ефективно розпоряджатися державними ресурсами;
  • здатність дотримуватися правил етичної поведінки, порядності, чесності, справедливості, підзвітності;
  • усвідомлення обмеження у виявленні переваг, прихильності та/або негативного ставлення до окремих фізичних та юридичних осіб, політичних партій, громадських, релігійних та інших організацій.

«Ухвалені методичні рекомендації допоможуть державним органам із проведенням конкурсів на посади антикорупційних уповноважених, — коментує керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач. — Адже нарешті ми маємо змогу сформувати єдині критерії до добору таких осіб, визначити мінімальні базові знання, їхні ділові та професійні якості».

Рекомендації сприятимуть кращому розумінню ролі уповноваженого в діяльності органу та особливостей його роботи. Завдяки цьому будуть створені умови для призначення в державних органах компетентні фахівці, які будуть ефективно й доброчесно запобігати корупції.

Антикорупційні уповноважені — це окремі фахівці або структурні підрозділи на які покладаються функції із запобігання та виявлення корупції. Вони обов’язково утворюються в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу, а також у державних цільових фондах.

 

Джерело: сайт НАЗК

 

 Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 26 жовтня 2023, 13:37

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top