telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Яка роль НАЗК на місцевих виборах?

До нас часто звертаються з питаннями, які стосуються місцевих виборів. За ким ми слідкуємо? Що перевіряємо? Які збираємо дані?

Насправді ж на місцевих виборах Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має лише три функції, визначені законодавством:

1. НАЗК погоджує форму фінансових звітів місцевих організацій партій та кандидатів (ч. 9 ст. 214 Виборчого кодексу України).

Розробкою цією форми звіту займається Центральна виборча комісія (ЦВК). Так, ЦВК розробило проєкт постанови «Про форми фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів місцевих організацій політичних партій, кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, порядок їх складання та проведення аналізу». Цей документ ЦВК ухвалила 1 жовтня, врахувавши пропозиції НАЗК.

2. Складає адміністративні протоколи щодо розпорядників виборчих фондів, якщо отримує інформацію про порушення від територіальної виборчої комісії (ТВК) (ч. 8 ст. 214 Виборчого кодексу України).

Використовуючи інформацію від ТВК, НАЗК може скласти адміністративний протокол щодо розпорядника виборчого фонду за ознаками таких порушень:

  • несвоєчасного або поданого з порушеннями  фінансового звіту (ст.21221 КУпАП  порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду);
  • порушення щодо фінансування передвиборчої агітації (ст.21215 КУпАП  порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації).

НАЗК також пильно слідкує за агітаційними заходами партій, аби потім перевірити, чи відображені витрати на них у партійних звітах. Інформація, зібрана на цих місцевих виборах, буде використана під час перевірки звітів партій за ІІІ квартал 2020 року.

При цьому, фінансові звіти кандидатів та організацій партій перевіряються ТВК.

Перед тим, як голосувати на місцевих виборах, ви також можете ознайомитися з аналізами звітів партій, підготованими НАЗК, за посиланням.

3. Виявляє конфлікт інтересів у посадовців, які водночас є кандидатами. 

НАЗК постійно здійснює моніторинг дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції. У тому числі моніторинг відбувається щодо посадовців, які висувають свої кандидатури на виборах. Наприклад, конфлікт інтересів може виникнути, якщо посадовець, який балотується, приймає рішення, пов’язані з виборчим процесом.

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Джерело: сайт НАЗУ

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 12 жовтня 2020, 13:50

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top