telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Відбувся звіт депутатів Сумської обласної ради від фракції ПП СЛУГА НАРОДУ

27 грудня відбувся звіт депутатів Сумської обласної ради, що входять до складу фракції ПП «Слуга народу». На заході були присутні майже всі обласні обранці від фракції та громадськість. Прозвітувала про роботу фракції її голова Віра Лаврик.

24 лютого 2022 року в Україні розпочалась війна, а сьогодні триває 307 доба боротьби українського народу у повномасштабній війні, розв’язаній проти нас росією. Найголовніша задача для всіх українців – це перемога у війні над російським агресором. «Ми повинні здобути її й обов’язково здобудемо», - це слова нашого президента Володимира Зеленського.

24 години на добу і 365 днів року всі ми маємо бути з Україною. У нас немає права на вихідні, відпочинок, відпустку, на 8-ми годинний робочий день. Ми повинні спати менше ніж ворог, думати більше ніж ворог, ризикувати ефективніше ніж ворог, і спілкуватись зі світом якісніше та більше, ніж взагалі будь-хто інший у цьому світі. Бо найголовніше зараз – перемога у війні. Ці слова надихають нас в тилу працювати і все робити задля перемоги.

Сьогодні депутати та голови громад продовжують активно звітувати за свою роботу протягом 2022 року в рамках «Великого звіту». Рік, що минає, змусив переглянути мирні плани. В депутатській фракції ПП «Слуга народу» працює сьогодні 16 депутатів. Очолює нашу політичну силу Михайло Ананченко, народний депутат Верховної Ради України. Лідером політичної сили в Верховній раді є Олена Шуляк, яка і побувала з робочим візитом на Сумщині в складні часи для нашої області.

В непростий час для нашої країни, яка перебуває у воєнному стані, ми, депутати обласної фракції політично партії «Слуга народу», не опускали рук. Захист регіону Сумщини, підтримка тероборони, допомога переселенцям – тут депутати «Слуги народу» в перших рядах.

Велику роботу проводили разом з обласною військовою адміністрацією щодо евакуації населення, ініціатив стосовно забезпечення переселенців усім необхідним, щодо рішення про виділення коштів ЗСУ тощо. Багато питань вирішували стосовно відправки гуманітарних вантажів, зібраних на наших виборчих округах для підтримки Охтирки, Тростянця, Харкова, Ізюма, Херсонщини. Це і харчові продукти, медицина, дитяче харчування, автомобілі, кошти та інше.

Багатьма депутатами нашої фракції були відкриті гуманітарні штаби по всій області. Активно працював гуманітарний штаб в м. Ромни і хочеться особливо відзначити Дениса Ващенка – голову фракції «Слуга народу» Роменської районної ради, Оксану Кужель, Сергія Федину – депутатів обласної ради.

Особливу увагу депутати приділяють допомозі тимчасово переміщеним особам, ЗСУ. За ініціативою депутата Людмили Чегринець відкрито благодійний магазин «Посмішка єдності». Вона разом з донькою активно допомагає сім’ям тимчасово переміщених осіб та соціально незахищеним категоріям.

Велику допомогу з перших днів війни  в північній частині області, в Шосткинському районі, надає Олексій Романько.  Він допомагав доставляти додому сотні мешканців району які не могли повернутися з інших міст через заблоковані російськими військовими траси. Власним транспортом привозив із сусідньої області кошти для виплат пенсій пенсіонерам всього району, які залишилися без засобів існування. Підтримує військовослужбовців, бійців добровольчих формувань, територіальної оборони. Допомагає в облаштуванні ліній оборони, надає матеріали для створення бліндажів та укріплень. Для військових формувань України передав на фронт: 4 пікапи, бортовий напівпричіп E KRONE SDP 27; 8 тепловізорів; 4 генератори, акумулятори, запчастини для авто, сонячні панелі, павербанки та багато іншого військового спорядження для захисників. Необхідну військову амуніцію, засоби захисту особисто привозив нашим військовослужбовцям у Бахмут.

Активно працює на теренах Кролевеччини, Конотопщини депутат обласної ради Олександр Слюсар. З перших днів війни надавав допомогу територіальній обороні Конотопщини озброєнням, харчуванням. Кролевецька ТРО була забезпечена автомобілем для патрулювання, також були виділені пиломатеріали, метал та все необхідне для створення бліндажів та укриттів. Особисто привозив все необхідне для військовослужбовців 58 ОМБР у м. Бахмут, Донецької області.

Дієва допомога для військових, ТРО та місцевому населенню була надана від підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке очолює депутат Віктор Чигринець. Кожний день цього підприємства це великі податки у бюджет області та його особистий внесок в допомогу нашій області і державі в цілому.

В самому складному стані в перші дні війни був Охтирський район, на території якого працюють депутати Володимир Зубко та Павло Роженко.  Велика подяка Володимиру Зубку, керівнику агропідприємства за допомогу харчовими продуктами, коштами та іншими засобами військовим, населенню, комунальним установам, медичним установам. Павло Роженко, як заступник голови військової адміністрації Охтирського району, вживав усі необхідні заходи для допомоги громади району.

Лебединщина пережила також тяжкі часи окупації. І тоді, і сьогодні допомагають жителям Лебединщини, переселенцям та установам депутати Андрій Кириченко та Віталій Зеленський. Разом зі своїми підприємствами велику допомогу  вони також надають територіальній обороні та ЗСУ.

В Сумському районі представлені обласні депутати Віталій Калініченко та Сергій Іщенко. Їхні підприємства сьогодні є надійною підтримкою для таких населених пунктів - Краснопілля, Миропілля, Білопілля та інших громад Сумського району. Кожного дня під обстрілами перебувають наші прикордонні міста, села, лікарні, тому Віталій та Сергій  допомагають району для стабілізації роботи закладів освіти, медицини. Віталій Калініченко з перших днів війни забезпечував мешканців хлібом, не тільки цих районів, а ще й Недригайлівщини.  Також надавалась велика допомога військовим.

Остання наша спільна гуманітарна справа відбулась відразу після визволення Херсону.

Депутати Сумської обласної  ради від ПП «Слуга народу» 8 грудня 2022 року відправили 20-тонний вантаж з гуманітарною допомогою на деокуповані території Херсонщини.

Для місцевих жителів, які довгий час були в окупації і потребують допомоги, відправили муку, крупи, олію, хлібобулочні, макаронні, кондитерські вироби, консерви, овочі, фрукти, соки тощо.

Координатором відправки вантажу був голова обласної ради Віктор Федорченко. До збору долучилися всі без виключення депутати від фракції. Особлива подяка Андрію Кириченку, Володимиру Зубку, Віталію Калініченку, Віталію Зеленському, Тетяні Євдокимовій. Також велика вдячність за організацію збору Оксані Кужель та Микиті Бані. Супроводжували вантаж депутати Людмила Чегринець, Віталій Калініченко і волонтер Андрій Шкурко.

Депутати також зверталися до підприємств Сумщини, таких як «АВІС УКРАЇНА», управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області, обласної ради профспілок та інших. І всі вони долучилися до допомоги.

Варто зауважити, що це далеко не перша гуманітарна місія обласних депутатів. Більш того, вони запевняють, що потік допомоги й формування гуманітарних вантажів триватиме аж до нашої перемоги.

Ми розуміємо, що сьогодні важкі часи для всієї країни. Особливо для тих, хто переніс окупацію. Тому дуже важливо, щоб люди відчули – вони не одні.

За час воєнних дій, повʼязаних з агресією російської федерації, на території області пошкоджено 483 км доріг загального користування державного значення та 350 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Станом на 21.12.2022 для відновлення пошкоджених автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення проведено наступні ремонтні роботи:

на автодорогах загального користування державного значення:

  • аварійний ремонт покриття - 3,9 км;
  • ліквідовано ямковості на площі 95700 м;
  • нанесено горизонтальної дорожньої розмітки - 184 км;
  • нанесено розмітки пішохідних переходів - 89 шт.;
  • ремонт барʼєрного огородження - 1 км;

на автодорогах загального користування місцевого значення:

  • ліквідовано ямковості на площі 62960 м ;
  • встановлено дорожніх знаків - 67 шт.;
  • встановлено барʼєрного огородження - 80 погонних метрів;
  • встановлено сигнальних стовпчиків - 36 шт.

На автомобільних дорогах загального користування державного і місцевого значення було зруйновано 16 мостових переходів, з яких відновлено 9, у тому числі на автомобільних дорогах загального користування державного значення - 6, місцевого значення - 3.

У звʼязку з руйнуванням мосту через р. Сейм на автомобільній дорозі Р-44 Суми - Путивль - Глухів проведено ремонт обʼїзних доріг загального користування місцевого значення О190205 Буринь - Зарічне, 0191207 Козацьке- Путивль, на який використано 30,0 млн грн.

Також, виконано відновлювальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення 0190510 Конотоп - Вирівка – Присейм`я на суму 11,0 млн грн та 0190505 Шевченкове - Великий Самбір - Дептівка (на Дмитрівку) на суму 22,0 млн грн.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2022 р. N° 280-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», на ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області спрямовано 55,0 млн грн. За рахунок цих коштів виконано ремонт 157 обʼєктів. Площа відновлення становить 54703,3 м.

Велике досягнення нашої фракції та особисто голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, директораблагодійного Фонду «Здоров’я Сумщини» Тетяни Євдокімової, що, попри на військовий стан, завершена реконструкція та введено в експлуатацію лінійний прискорювач в Сумському обласному клінічному онкологічному центрі. Разом з власними коштами закладу було задіяно благодійні кошти в сумі майже 10 млн грн. Це дасть можливість пацієнтам з Сумщини, а також жителям інших областей проходити ефективне лікування онкозахворювань.  Далі проводяться споряджувальні роботи корпусів з великою допомогою голови обласної військової адміністрації Дмитра Живицького.

Проводилась співпраця депутатської фракції з обласною військовою адміністрацією ще наприкінці 2021 року. Закладалися кошти задля розширення інфекційних відділень у зв’язку з великим рівнем захворювання на COVID, бо в області не вистачало кисневих установок. Управління охорони здоров’я активно працювало з депутатами нашої фракції та заступницею голови обласної військової адміністрації Оленою Бойко по клопотанню на встановлення кисневих станцій в 2023 році.  В Шосткинській центральній лікарні  вже встановлена киснева станція на 30 кубометрів кисню на добу, який повністю забезпечує потребу пацієнтів яким потрібна киснева терапія. Також відкрито станцію в Глухівській міській лікарні, в Недригайлівській районній лікарні, Сумській обласній клінічній лікарні. На жаль, коронавірус не зник, а його лікування неможливо без кисню, так як і не можлива  інтенсивна терапія.

Багато військових потрапляє в наші медичні заклади області й усі ці заходи дають можливість ефективно проходити лікування та реабілітацію. Наші депутати через волонтерів вчасно допомагають харчовими продуктами, медпрепаратами, постійно підтримують зв’язок з комунальними медичними установами.

Подяка голові обласної військової адміністрації Дмитру Живицькому, народному депутату Михайлу Ананченку за гуманітарні штаби, де можна було отримати для наших жителів громад допомогу різного роду. Це дуже важливо.

Кінець року був особливо напруженим і, звичайно, депутатська фракція звернулась до голови Сумської обласної військової адміністрації з розв’язанням питання виплати заробітних плат у наших комунальних закладах. У зв’язку з недостатністю фінансування інтернатних закладів з початку року, а це був початок бойових дій в області і багато коштів перерозподілялось на військові цілі, ми звернулися то військової адміністрації по виділенню додаткових коштів в сумі 1,8 млн грн на грудень 2022 року. Такий крок дав можливість кожному працівнику в інтернатних закладах отримати доплату у сумі 1200 грн. Це велика підтримка працівникам. Серед іншого виділено близько 20 млн грн додатково до бюджету цим закладам на 2023 рік. Ми вдячні Дмитру Олексійовичу за таку велику підтримку.

До фракції звернулась обласна профспілка освіти з питання фінансування фонду оплати праці Глухівському ліцею. Незабезпечення коштів складало 464 тис 800 грн, дякуємо обласному управлінню освіти та військовій адміністрації за розв’язання питання з освітянською субвенцією.

Дуже важливим напередодні Різдвяних та Новорічних свят, за ініціативи народного депутата Михайла Ананченка депутатами нашої фракції Микитою Банею, Сергієм Іщенком, Людмилою Чегринець, Тетяною Євдокимовою, Олексієм Романьком було проведено Новорічне свято для дітей м. Суми, Сумського р-ну, Білопільського р-ну, дітей переміщених осіб та багатодітних сімей в Сумському обласному академічному театрі для дітей та юнацтва.

Діти під час війни виявилися найбільш вразливими, тому цікава новорічна вистава, вручення подарунків від Святого Миколая підтримали наших дітей та їх батьків.

Ми дуже багато говоримо про воєнний стан, про допомогу, але є пріоритетні напрямки - це дитячі творчі колективи, хореографічні колективи, театри, культура і освіта. І ми надалі продовжуємо працювати за цими напрямками по всіх депутатських округах. А також по соціальному захисту нашого населення.

Багато депутатів нашої фракції відзначено почесними відзнаками оперативно-тактичного угруповання «Суми», грамотами обласної ради та обласної адміністрації за значний вклад в підтримку ТРО, ЗСУ, допомогу соціально-незахищеним верствам населення, переселенцям.

Вся робота нашої фракції «Слуга народу» та всієї команди в області і сьогодні, і надалі спрямована на велику Перемогу, Мир і спокій в Україні.

Також про свою депутатську діяльність коротко прозвітували окремо й депутати, серед яких і голова обласної ради Віктор Федорченко. Присутні обговорювали звіт, громадськість ставили депутатам запитання і дякувала за велику роботу, яку вони провели протягом року. Також відзначали той факт, що жоден обласний обранець Сумської обласної ради від фракції ПП СЛУГА НАРОДУ не покинув Сумщину ні під час окупації області, ні згодом. Всі, як один, працювали і продовжують працювати на добробут жителів Сумщини та на нашу спільну Перемогу.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 грудня 2023, 12:46

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top