telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Звіт депутата Сумської обласної ради Араза Гулієва за 2021 рік

Гулієв Араз, депутат Сумської обласної ради восьмого скликання від Політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ», звітую про свою депутатську діяльність у 2021 році перед своїми виборцями та всіма мешканцями Сумської області.

Я став депутатом вперше, лише набираюся досвіду в депутатській діяльності. Однак за цей рік, вважаю, що зміг допомогти із вирішенням не лише персональних проблем тих, хто до мене звертався. А й брав участь у розв’язанні глобальних, соціальних негараздів на рівні області.

Далі – про конкретні результати моєї діяльності:

Передусім зазначу: я член постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, материнства та дитинства. Тому найбільшу увагу в своїй депутатській діяльності  приділяю саме охороні здоров'я, соціальному захисту населення, материнству та дитинству, спорту.

Здорова нація – успішна нація. А здорові діти – це успішне майбутнє країни. Тому свідомо опікуюся проблемами дитячої обласної лікарні, став членом її опікунської ради, вивчаю проблеми та намагаюся допомогти.

Чужих дітей не буває, а покинуті в пологових будинках малюки заслуговують на нашу максимальну опіку та допомогу. На базі стаціонарних відділень обласної дитячої лікарні щорічно в середньому перебуває 50 дітей, позбавлених батьківського піклування. Переважно це новонароджені та малята, від яких відмовилися батьки або вилучені із соціально неблагополучних сімей.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» витрати на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, фінансуються з державного, обласних бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, інших джерел, не заборонених законодавством. Тому я і звертався до керівників області з депутатським запитом щодо фінансування витрат на утримання таких дітей у медичному закладі, зокрема на придбання засобів догляду та гігієни, а також дитячих збалансованих молочних сумішей, підгузків, пелюшок  та всього того, що вкрай необхідно немовлятам.

Вдячний депутатському корпусу, мою ініціативу підтримали та виділили 166 тис. грн, на які вже придбано все необхідне малюкам.

З-поміж моїх депутатських запитів - і запит до міського голови м. Суми стосовно проведення  капітального ремонту санітарної кімнати в одному із дитячих садків міста. На прохання батьків,  я особисто  відвідав цей садочок та придбав матеріали для ремонту ігрової кімнати, яку згодом батьки та вихователі спільно відремонтували. А за рахунок міського бюджету м. Суми вже відремонтована і санітарна кімната. Вважаю, що співпраця депутатів області та міста дає дуже позитивні результати на користь громади.

Окрім здорової нації нам ще необхідна освічена нація. Свого часу Рей Бредбері писав: «Я отримав освіту у бібліотеці. Абсолютно безкоштовно».  Тому і була започаткована  освітня програма для мешканців Сумської області спільно з моїм благодійним фондом «Благосфера», завдяки якій вже подаровані книги Охтирській (130 видань) , Тростянецькій та Великописарівській  (80 видань) бібліотекам.

Оскільки  я також є президентом Сумської обласної федерації дзюдо, то також не з чуток знаю про всі проблеми наших юних спортсменів. Такі сумські вихованці, як Артем Хомула (кандидат до складу збірної команди України з дзюдо для участі у ХХХІІ Олімпійських іграх в Токіо), Станіслав Ретинський (бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів), Дмитро Бережний  (чемпіон України та відкритого Кубку України 2013 р., неодноразовий призер кубків Європи та світу), Маргарита Випирайло (чемпіонка України 2019 року) знані далеко за межами нашої держави. Тому одна із моїх першочергових задач - розвиток цього спорту у Сумській області. Нині спільно з керівництвом федерації працюємо над відкриттям залів в усіх ОТГ Сумської області, звертаємо увагу на інтереси кожного тренера, спортсменів кожної вікової категорії. Вже придбали спортивні костюми для усіх тренерів в області та збірної Сумщини у категорії до 18 років. Сподіваюся, що будемо проводити в Сумах все більше обласних та загальноукраїнських змагань, на яких не тільки з’являться наші нові чемпіони, а й популяризуватимуть Сумську область.

Для якісної підготовки наших спортсменів необхідно створити належні та  безпечні умови тренувань. Тому і було декілька моїх депутатських запитів до керівництва області щодо виділення коштів для встановлення вентиляції та утеплення обласної зали для тренувань.

Щоб вирішити проблеми моїх виборців, зокрема сільських жителів, передусім потрібно у цих проблемах розібратися. Тому я постійно  відвідую села в моєму виборчому окрузі, зокрема село Боромля. Тут я вже декілька разів протягом року зустрічався із мешканцями та керівництвом ОТГ. Знаю нагальні потреби Боромлі.

З-поміж ключових проблем - нерегульований перехід біля місцевої школи. Через село пролягає траса "Суми - Харків". І потік машин - чималий. Тож учні щодня наражаються на смертельну небезпеку. Тому був зроблений депутатський запит та в цьому році буде  встановлено світлофор.

Одна із наймасштабніших проблем Боромлі - відсутність вузькопрофільних лікарів та стаціонару, тож сприяв укладанню угоду  про співпрацю із обласною дитячою лікарнею у Сумах, перемовини з обласною лікарнею для дорослого населення - також ведуться.

Депутатські кошти, що були виділені з обласного бюджету на депутатську діяльність, повністю перерахував на лікування наших мешканців. Звернень  до мене, як до депутата, щодо допомоги на лікування надійшло дуже багато. Нажаль не зміг всім допомогти. Тільки найгостріші потреби.

Безпосередньо на виборчому окрузі в м.Охтирка прийнято  31  мешканця з  питань  житлово-комунальні – 10 осіб, з особистих – 21 особи; опрацьовано 3 електронних звернення громадян стосовно  питань працевлаштування та матеріальної допомоги.

Окрім цього було надана матеріальна допомога  (продуктові набори) ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС; (набори солодощів) дітям, батьки, яких загинули захищаючи кордони України на Сході нашої держави до Дня захисників та захисниць України.

Проведено поліпшення матеріально-технічної бази Охтирської дитячої спортивної школи, зокрема за мій власний кошт придбано та  встановлено системи вентиляції.

25 ветеранам педагогічної праці Великописарівської та Кириківської селищних ОТГ виписано місцеву газету «Ворскла». Організаційно допоміг у створенні спортивної секції боротьби дзюдо Великописарівської ДЮСШ.

Окрім всього вищезазначеного, ініціював розробку обласної програми щодо реалізації  заходів пожежної безпеки в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Це  встановлення систем автоматичної пожежної сигналізації, систем оповіщення про пожежу, систем пожежогасіння, улаштування систем блискавко-захисту та обробка дерев’яних конструкцій вогнезахисними розчинами. Проблема має загальнообласний характер. Вартість цих робіт, наприклад, по місту Охтирка, де є 19 закладів освіти, за приблизними розрахунками - 22 млн. грн. Місцеві бюджети, на жаль, не в змозі самостійно вирішити проблему фінансування. Тому пропоную передбачити спільне фінансування за рахунок коштів місцевих та обласного бюджетів.

Хочеться завершити на позитиві. Започаткував нову ініціативу «У ритмі життя» - благодійні концерти в кожному місті нашої області за участю юних артистів та зірок Сумщини на підтримку онкохворих дітей.  Вже провели два концерти в Охтирці та Ромнах. На цьому не планую зупинятися.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 08 лютого 2022, 10:07

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top