telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Звіт депутата Сумської обласної ради Олександра Стрельченка за 2021 рік

Олександр Юрійович Стрельченко – перший заступник голови Сумської обласної ради. Обраний від ПП ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ.

Робота, направлена на реалізацію звернень і пропозицій виборців

Моя діяльність як депутата Сумської обласної ради та першого заступника голови обласної ради спрямована на захист інтересів жителів Сумщини, доручень виборців у межах депутатських повноважень.

У своїй депутатській роботі прагну бути відкритим до спілкування. Гідно представляти людей, які віддали за мене свої голоси й довірили представляти їх інтереси в головному органі місцевого самоврядування Сумщини. Сприяти прийняттю на сесіях обласної ради рішень, спрямованих на реалізацію звернень і пропозицій своїх виборців. Головне у роботі депутата, вважаю, тримати дане слово. Тож намагаюся не відступати від своїх переконань.

Протягом звітного періоду я брав участь у всіх пленарних засіданнях сесій обласної ради. Направив понад 50 запитів, що стосувалися актуальних питань життєдіяльності як Великописарівського району, за яким я закріплений, так і Сумщини в цілому. 

Головні з них стосувалися будівництва кругового руху на автодорозі Суми-Харків-Лебедин, соціальних виплат ліквідаторам аварії на ЧАЕС, закупівлі шкільних автобусів для Великописарівської ЗОШ та Шосткинського ліцею-інтернату спортивного профілю, встановлення протипожежної сигналізації в обласному будинку дитини, ремонту доріг в районах області, збереження автостанції й будівництва стадіону у Великій Писарівці, збереження сільських шкіл та поштових відділень тощо. Усі запити були підтримані колегами по депутатському корпусу і більшість із них опрацьовані.

Звернення до вищого керівництва держави

Також за моєї ініціативи і всіх депутатів нашої фракції – ОП-ЗЖ було підготовлено і направлено до вищого керівництва країни 12 звернень. Вони стосувалися:

- Внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату;

- Надання державної субвенції на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет інсуліном;

- Внесення змін до законодавства щодо повноважень обласних рад у сфері надрокористування;

- Додаткової критичної потреби в обладнанні для боротьби з COVID-19;

- Соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення охорони материнства й дитинства та подолання демографічної кризи;

- Вжиття заходів з метою стабілізації цін на газ та енергоносії для населення і підприємств;

- Необхідності встановлення державного регулювання цін та порядку ціноутворення на товари першої необхідності;

- Створення додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів

- Подолання енергетичної кризи в Україні;

- Необхідності збереження державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення в Державному бюджеті України на 2022 рік;

- Неприпустимості підриву основ фінансової спроможності місцевого самоврядування;

- Повернення державного фінансування на придбання житла для інвалідів-чорнобильців, щодо перерахунку пенсій інвалідам-чорнобильцям, які були відряджені на ліквідацію аварії на ЧАЕС підприємствами й організаціями;

- Введення мораторію на підвищення житлово-комунальних тарифів;

- Необхідності збільшення фінансування медицини і підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19.

У зверненні щодо збільшення фінансування сфери медицини ми просили вище керівництво країни врахувати важкий стан медичної галузі при підготовці державного бюджету на 2022 рік та ще у 2021 році збільшити субвенції місцевим бюджетам для проведення заходів профілактики та протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби.

Також ми просили владу зменшити ціни на газ і енергоносії як для населення, так і бюджетної сфери та підприємств. Бо зависокі тарифи не лише спустошують кишені українців, а й тягнуть за собою стрімке зростання цін абсолютно на всі товари та послуги.

Просили розробити програми для забезпечення твердим паливом – дровами чи торфобрикетами малозабезпечені верстви населення.

А ще пропонували депутатам Верховної Ради розглянути законопроєкт щодо повернення державного регулювання цін на основні товари та послуги.

Деякі з цих звернень були почуті, інші знаходяться на розгляді або не враховані вищим керівництвом держави.

Прийоми громадян

Ще один напрямок моєї депутатської роботи який прямо пов’язаний із виборцями, територіальними громадами, органами місцевого самоврядування – це прийоми громадян з особистих питань. Таку форму вважаю для себе пріоритетною. Прийоми проходять як у стінах обласної ради, так і виїзні.

На прийомах, яких через протиепідемічні обмеження проведено протягом звітного періоду лише 10. Але я завжди відкритий і спілкуюся з громадянами через соціальні мережі або своїх помічників. Під час прямого спілкування та зустрічей онлайн розглядалися індивідуальні звернення, що стосувалися питань медичної допомоги, житлових та земельних питань, соціального захисту, пенсійного забезпечення, життя територіальних громад. Усі заяви були розглянуті, зібрані необхідні документи, і питання у своїй більшості вирішені позитивно. Так, завдяки колективному зверненню жителів Великої Писарівки було збережено місцеву автостанцію, відремонтовано дах опорної школи, розв’язано питання щодо повної компенсації заборгованості за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом, взято на баланс Великописарівської ТГ харчоблок місцевої лікарні, відремонтовані ділянки окремих шляхів, як то 17 км дороги Кириківка-Мирне-Сонячне, на яку витрачено майже 36 млн грн.

Зверталися до мене й ліквідатори аварії на ЧАЕС. Вони порушували питання фінансування так званих чорнобильських програм, оздоровлення, санаторне лікування, харчування, лікування, отримання житла. Зверталися люди й з особистими проблемами.

50 тисяч грн, що цьогоріч були виділені на виконання депутатських повноважень, направлені на допомогу людям, які потребують лікування або оперативного втручання.

Кожне звернення ретельно опрацьовується, за ним готується депутатський запит, результати якого доводяться до відома мешканців. Наша команда ОП-ЗЖ намагається розв’язувати проблеми жителів, тому нас не задовольняють звичайні «відписки». Ми наполегливо працюємо, аби максимально розв’язати всі питання, з якими до нас звертаються громадяни.

В окрузі, за яким я закріплений, мешкає багато людей похилого віку та дітей

Про них – особлива турбота. Щоразу на свято матері, 8 Березня намагаюся вітати багатодітних матерів та жінок поважного віку, що проживають у Великописарівській територіальній громаді. Приїжджаю до ветеранів на День Перемоги. Ми спілкуємося, обговорюємо проблеми і я намагаюся допомогти у їх вирішенні.

Також пріоритетними для себе вважаю питання, які стосуються дітей. Бо вони – це майбутнє нашої країни і про них має бути особлива турбота. Тому разом з колегами по партії ми відстоюємо школи, виділяємо кошти на ремонт навчальних закладів, на шкільні автобуси, необхідне обладнання і приладдя. Від себе особисто вітаю дітлахів шкіл Великописарівщини з Днем знань, Днем Святого Миколая тощо. 

Цьогоріч я був ініціатором, аби спортсмени Сумщини, які у складі збірних України представляли Сумську область на Олімпійських іграх у Токіо, отримали 200 тисяч грн. Спорт – це не тільки захоплення, а й колосальний труд. Слід не забувати про підтримку спортсменів, розвиток спорту, пропаганду здорового способу життя.

Багато справ, започаткованих у 2021 році, будуть мати своє продовження та реалізацію, у році наступному. Хочу зазначити, що я відкритий до співпраці й завжди готовий до прямого діалогу з жителями області!

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 06 січня 2022, 09:06

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top