Відбулося засідання постійної комісії з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства, яку провів її голова Володимир Токар. Перед початком роботи він звернув увагу депутатів, що віднині проводитиметься здійснення відеофіксації засідання постійної комісії з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису на офіційному вебсайті Сумської обласної ради. Також нагадав, що висновки та рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії.
Далі депутати перейшли до роботи й опрацювали десять питань порядку денного. Серед них – затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель; внесення змін до рішення Сумської обласної ради від 19.10.2000 «Про вилучення і надання земельних ділянок для несільськогосподарських потреб»; затвердження технічної документації із землеустрою; інформація стосовно підготовки звернення депутатів Сумської обласної ради до Верховної Ради України щодо недопустимості підняття ліміту допустимого обсягу земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності однієї особи тощо.
Найбільше обговорень точилося навколо питання щодо припинення права користування мисливськими угіддями колишньої філії Конотопського лісового господарства площею 13014,6 га. Заступник начальника Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омельченко проінформував депутатів по даному питанню та відповів на їх запитання. Зокрема, що відмова від користування даних угідь дасть можливість вивільнити кошти та перенаправити їх на більш важливі напрямки забезпечення виробництва та ведення господарської діяльності.
Володимир Пилипейко зазначив, що Конотопське лісове господарство є одним із найкращих в Україні, оскільки там утримуються зубри. Ці тварини занесені до Червоної книги, їх кількість складає понад 70 голів та кожного року Сумська обласна рада своїм рішенням виділяє близько 1 млн грн для їх утримання. Станом на сьогодні, зубри мешкають тільки у Вінниці та у Конотопському районі Сумської області, тому депутат вважає недоречним відмовлятись від зазначених у проєкті рішення мисливських угідь.
Натомість Віктор Чигринець акцентував, що Конотопського лісового господарства вже не існує. На сьогодні лісовим фондом володіє ДП «Ліси України». Також зазначив, що зубр не є мисливською твариною, зона його мешкання може бути на території всієї Сумської області, адже вони можуть мігрувати. Зазначені мисливські угіддя не передаються нікому, вони переходять до державного резерву.
Заступник директора Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Ігор Симоненко повідомив, що зубри мігрують по всій території Сумської області, але на території 13014,6 га, про які мовиться в проєкті рішення, знаходяться місця підгодівлі. Зубри в літній період часу мігрують, а взимку вони формуються в одне або два стада та знаходяться біля постійних місць підгодівлі. Зазначив, що кошти, які Сумська обласна рада виділяла, постійно йшли на закупівлю кормів, якими були наповнені місця постійної підгодівлі, та були незмінними протягом багатьох років.
У підсумку не набралося голосів, аби підтримати це рішення.
Про хід виконання рішення обласної ради від 22.12.2021 «Про проведення інвентаризації земель» розповіла головний лісничий Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс» Марина Коваленко. Вона проінформувала, що площа, на яку оформлено право комунальної власності за Сумською обласною радою, на сьогодні становить 87972,0871 га, що складає 55% від загальної площі земель лісового фонду по системі ОКАП «Сумиоблагроліс». Загальна площа, на яку необхідне оформлення правовстановлюючих документів в термін до 1 січня 2027 року, складає 24145,5924 га. Цю інформацію депутати взяли до відома.
Загалом члени комісії підтримали майже всі питання порядку денного.
Також читайте:
Останнє оновлення на Середа, 11 вересня 2024, 11:31