telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумському обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбувся третій випуск екстрених медтехніків

У Сумському обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбувся третій випуск екстрених медтехніків

21 травня 2024 року відбувся третій випуск водіїв Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які завершили навчання за фахом «Екстрений медичний технік». Свідоцтва про отримання робітничої кваліфікації отримали ще 29 осіб.

Навчання медичних техніків здійснювалося за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Мета навчання полягає у підвищенні спроможності водіїв у наданні допомоги медпрацівникам під час викликів відповідно до реформи екстреної медицини. Тренерами вже традиційно виступали педагоги Сумського фахового медичного коледжу, які відповідали за теоретичний матеріал, та досвідчені інструктори Центру, які допомагали відпрацьовувати практичні навички. Водіїв навчали основам надання екстреної медичної допомоги, зокрема технікам перевірки дихальних шляхів, надання хворому кисню, зупинки кровотеч, проведенню серцево-легеневої реанімації, визначенню сатурації крові тощо. Безперечно, ці знання та навички знадобляться водіям «швидких» під час їхньої роботи.

«Щиро вдячний ПРООН, викладачам Сумського фахового медичного коледжу, інструкторам нашого навчально-тренувального відділу та самим водіям за спільну напружену працю, яка увінчалась успіхом. Досвід показав, що ми рухаємось у правильному напрямку, адже екстрені медичні техніки стають надійними помічниками лікарям і фельдшерам. Ми вже навчили близько 90 осіб із багатьох станцій і підстанцій Центру і будемо продовжувати цю важливу справу», – сказав медичний директор Центру Максим Новіков.

Так само налаштовані продовжувати підготовку фахівців із нової спеціальності працівники коледжу. Незважаючи на те, що ПРООН в Україні на деякий час згортає свою діяльність у Сумах, її представники сподіваються, що через деякий час, після праці в інших регіонах, Програма знову відновить свою роботу в нашому місті.

«Вважаю, що якість підготовки екстрених медичних техніків у Сумах завдяки викладачам медколеджу та інструкторам «екстренки» – найкраща в Україні», – запевнив аналітик у сфері управління охорони здоров’я цієї Програми Дмитро Кущ.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 22 травня 2024, 14:54

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top