telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Відбулося засідання Конгресу регіональних влад при Президентові України

Відбулося засідання Конгресу регіональних влад при Президентові України

Заступник голови Сумської обласної ради Микита Баня взяв участь у засіданні Конгресу регіональних влад при Президентові України. Він долучився до заходу в режимі онлайн.

Відверті, масштабні обговорення між очільниками громад, начальниками ОВА, областями, урядовцями, народними депутатами, за участі міжнародних партнерів – таким був новий формат заходу. Напередодні голови понад тисячі громад  шляхом рейтингового голосування визначили основні питання, які були задані представникам центральної влади і на які вони отримали відповіді у форматі діалогу.

Йшлося про підготовку до опалювального сезону та про можливість ухвалення системного рішення для підприємств ТКЕ мати обігові кошти для підготовки інфраструктури до зими. Цікавила представників громад і можливість ухвалення законопроєкту №10383 щодо компенсації різниці в тарифах на послуги, на які у 2022 році було встановлено мораторій на підвищення тарифів. Ще одне питання, яке турбує громади, стосувалося доступу до реєстру ветеранів війни для нарахування пільг.

Виконавчий секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад, заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба наголосив, що в умовах війни взаємодія центральної влади, регіонів та місцевих громад виходить на принципово новий рівень. Масштабування проблем, викликів, рішень та досвіду вилилося у те, що на Конгресі робота шести комісій перетворилася у загальнонаціональні дискусійні панелі.

Микита Баня розповів, що у ході цих панелей розглядали питання міжнародної співпраці українських громад, що дозволяє вирішувати чимало нагальних проблем. Проте через існуючі правила ті з них, які мають обмежений бюджет, не повною мірою можуть скористатися транскордонним співробітництвом.  Представники громад звернулись до урядовців з проханням створити на державному рівні механізм фінансування з державного бюджету реалізації подібних проєктів. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запропонував створити спеціальну державну євроінтеграційну програму, яка б давала можливість громадам брати участь у проєктах транскордонного співробітництва.

У ході панельної дискусії «Політика героїв та підтримка ЗСУ» урядовці, представники місцевих органів влади та громадських кіл провели аудит усіх найзагальніших викликів, які зараз стоять перед країною у питаннях комплектації війська, реабілітації ветеранів, допомоги їх сім’ям та вшанування загиблих героїв. Командувач Сухопутних військ, генерал-лейтенант Олександр Павлюк підкреслив, що зараз солдатам, які тримають фронт важливо знати, що їх плечима стоїть надійний резерв. Він вказав, що зараз кампанія по мобілізації стикається з труднощами. На думку генерала, це відбувається в тому числі і через ворожі інформаційні кампанії.

Ще одне важливе питання, яке було підняте на Конгресі, це питання щодо нарощування ємності й кількості захисних споруд. На це нині виділяється досить серйозний фінансовий ресурс, в тому числі і 150 млн грн для Сумської області. Більша частина цих грошей піде на створення захисних споруд у навчальних закладах, для того, щоб підвищити захист наших дітей.

Микита Баня також розповів, що обговорювалося питання удосконалення програми медичних гарантій на наступний рік. Оскільки затвердження відбувається наприкінці року, через зміни вимог програми представники місцевої влади та медичних закладів часто не встигають закупити необхідне медичне обладнання та знайти необхідних медичних працівників. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що цього року прийняте рішення про те, що вимоги до пакетів щодо матеріально-технічної бази і по кадровому складу затверджуватимуться не пізніше травня. Відтак громади матимуть пів року на підготовку. Крім того, МОЗ переходить на середньострокові контракти терміном не менше трьох років.

Однією з основних тем для обговорення стала енергетика – подолання наслідків російських ударів по наших об’єктах генерації. Особливу увагу було приділено відновленню зруйнованої енергетичної системи прикордонних областей.

Було презентовано у рамках заходу  програму економічної політики «Зроблено в Україні».  Завдяки її реалізації громади матимуть можливість заробляти кошти на власні, розвиваючи внутрішнє виробництво. Панель «Добре врядування» стосувалася діяльності органів місцевого самоврядування, реформи децентралізації та проміжних результатів роботи одноіменної комісії при Конгресі. Торкнулися учасники заходу гуманітарної та інфраструктурної політики тощо.

Під час частини питань-відповідей обговорили також міжнародну співпрацю, новий закон про мобілізацію тощо.

Усі представники громад отримали вичерпні відповіді від урядовців на питання, що їх турбують.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 15 квітня 2024, 15:01

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top