telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумщину відвідав Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції Мартін Оберг

Сумщину відвідав Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції Мартін Оберг

Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції, керівництво області, народні та обласні депутати, представники органів місцевого самоврядування Сумщини взяли участь у відкритті оновленого пам’ятного знаку на честь 315-ї річниці перебування під час Великої Північної війни у 1708 році у Ромнах Гетьмана України Івана Мазепи та його воєнно-політичного союзника – короля Швеції Карла XII. Тоді було прийнято рішення про формування військово-політичного альянсу та спільні дії проти царя Петра І з метою створення незалежної української держави.

«Ми маємо багато спільного зі Швецією: демократичні цінності, повага суверенітету інших країн, трудолюбивих мирних громадян та навіть кольори наших прапорів, - наголосив під час заходу народний депутат України Михайло Ананченко. - Сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч зробить міцнішими сталі партнерські стосунки між нашими країнами, а жовто-блакитних країн у ЄС та НАТО стане більше».

«Історично засвідчено, що в 1708 році дві величні постаті – Король Швеції та Гетьман України – в цьому місці об’єднали свої зусилля для боротьби з московією, для того, щоб Україна була вільною, – зазначив голова Сумської ОВА Володимир Артюх. – Події більше ніж трьохсотрічної давнини для нас є актуальними і сьогодні. Ми продовжуємо боротися з росіянами за нашу незалежність. Ми маємо, як і тоді, козацький дух, патріотичний настрій, бажання перемогти ворога».

Він подякував Уряду та народу Королівства Швеції за підтримку України сьогодні у війні з росією.

«Сумщина є північним форпостом України і протягом століть вона стримувала напади Росії. Конотопська битва. Петро Калнишевський, що відстоював військові та адміністративно - територіальні права українців. Король Швеції та Гетьман України, що об’єднали свої зусилля в Ромнах для боротьби з московією. І багато інших історичних фактів. Наша нація завжди боролася за незалежність України. Ми обов’язково переможемо і в цій війні та збудуємо вільну державу, у тому числі й завдячуючи нашим справжнім партнерам, як, наприклад, Швеція», - сказав заступник голови обласної ради Микита Баня.

Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції Мартін Оберг висловив сподівання, що спільні зусилля України та міжнародних партнерів приведе нашу державу до миру.

«Швеція завжди стоїть на боці України. Слава Україні», – додав Мартін Оберг.

Сумську область та Королівство Швеції пов’язують дружні стосунки, започатковані ще в 2018 році, які щороку до теперішнього часу підтримуються дружніми зустрічами та візитами Надзвичайних та Повноважних Послів Швеції в Україні до Сумщини.

Наразі у Сумській області реалізуються 3 проєкти, що фінансуються Урядом Швеції: проєкт «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України»; проєкт PROSTO: Підтримка доступності послуг України; програма SI Baltic Sea Neighbourhood Programme, муніципалітет міста Енчепінг, Швеція.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 квітня 2024, 10:45

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top