telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумські обласні депутати, що входять до складу бюджетної комісії, провели засідання

У межах підготовки до пленарного засідання сесії Сумської обласної ради  депутати працюють у постійних комісіях. Вже відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, яке провів її голова Сергій Іщенко.

На засіданні були присутні заступник голови обласної ради Микита Баня, очільники постійних комісій, керівники профільних департаментів Сумської ОДА. Обласні обранці розглянули низку питань, що стосувалися внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік, виконання бюджету за 2023 рік, Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021-2027 роки, Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2023 рік, Програми автомобільних доріг загального користування місцевого значення, рішення «Про обласний фонд охорони навколишнього середовища Сумської області».

Про виконання обласного бюджету за  минулий рік доповіла директор Департаменту фінансів Сумської ОДА Олена Батраченко. Вона озвучила основні показники, надходження, витрати. Акцентувала, що за звітний період була забезпечена своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних галузей та інших соціальних виплат, і заборгованість по зазначених виплатах відсутня. Окрім стандартних статей з обласного бюджету були направлені кошти на підтримку Сил оборони України, відбудову зруйнованої інфраструктури, облаштування об’єктів укриття тощо.

Депутати це питання погодили, як і внесення змін до обласного бюджету Сумської області на 2024 рік. Утім у членів комісії виникло багато запитань щодо розподілу коштів. Так, Володимир Войтенко в чергове порушив фінансування спільного проєкту лікарні Святого Пантелеймона й Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф щодо будівництва пункту постійного базування швидкої допомоги на базі лікарні Святого Пантелеймона. Він наголосив, що в Зарічному районі Сум немає такого пункту. А в нинішній ситуації, коли збільшилися обстріли, це питання вкрай важливе. Вже побудовано два гаражі, залишилось побудувати другий поверх та ввести його в експлуатацію. Для запуску об’єкта потрібно 4,8 млн гривень. 50% від необхідної суми готова профінансувати Сумська міська рада.

Тетяна Сизон порушила питання забезпечення медикаментами та харчовими продуктами обласних інтернатних закладів. Також вона попросила розглянути фінансування ремонту харчоблока Конотопської спеціальної школи, на що потрібно 820 тис. гривень. Ігор Кашук зазначив, що у Воронізькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів немає коштів для встановлення генератора та мінікотельні, які вже є в наявності. Необхідна сума – близько одного мільйона гривень.

Питання відновлення зруйнованих внаслідок ракетних, авіаційних та артилерійських обстрілів об’єктів смт Велика Писарівка порушив Павло Роженко. Він проінформував присутніх, що через значні посилення обстрілів зруйнована майже вся інфраструктура у Великій Писарівці, комунальні заклади як обласної ради, так і селищної ради. Депутат зауважив, що на сьогодні сільська рада не має достатнього ресурсу аби привести будівлі в нормальний стан. Тож, на його думку, треба консолідувати бюджети всіх рівнів, аби розв’язати питання відновлення цієї території. Також Павло Роженко акцентував, що наразі треба берегти кошти бюджету, враховуючи нинішню ситуацію на кордонах, і надалі направляти їх на відновлення цих територій.

Його підтримав заступник голови обласної ради Микита Баня, який проінформував депутатів щодо опрацювання питання про евакуацію людей з десятикілометрової зони. Він зазначив, що керівники територіальних громад мають дуже ретельно підходити до витрачання коштів і економити бюджет.

Депутати попросили занести всі порушені ними питання до протоколу, рекомендували Сумській обласній державній адміністрації – обласній військовій адміністрації розглянути питання щодо виділення коштів на об’єкти, про які говорили члени бюджетної комісії. Тож уже на наступному засіданні комісії вони чекатимуть відповіді від Сумської ОВА.

Усі питання були підтримані. Сергій Іщенко подякував членам комісії за конструктивну роботу.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 21 березня 2024, 16:43

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top