telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова бюджетної комісії СОР Сергій Іщенко: «У важких воєнних умовах ми змогли зрушити з місця питання фінансування комунальних закладів, допомогу військовим і медичним закладам»

У Сумській обласній раді відбулося спільне засідання двох постійних комісій – з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва; з питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, материнства та дитинства.

Захід ініціювали депутати бюджетної комісії, засідання якої відбулося 7 лютого. Тоді обласні обранці обговорювали стан забезпечення фінансовим ресурсом підприємств, установ та закладів, що перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Сумської області у 2024 році на захищені статті видатків. Зокрема – забезпечення харчуванням і медикаментами об’єктів соціального захисту, та виплати заробітної плати.

Аби більш детально вивчити ситуацію і розв’язати наявні проблеми, голова бюджетної комісії Сергій Іщенко запропонував провести спільне засідання двох комісій – бюджетної та з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення, з обов’язковим заслуховуванням директора Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції й директора Департаменту фінансів Сумської ОДА. Тож 21 лютого засідання відбулося. У ньому взяли участь перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий, заступник голови обласної ради Костянтин Товстуха, перший заступник голови Сумської військової адміністрації Тарас Савченко, керівники профільних департаментів та управлінь ОДА.

Тарас Савченко проінформував присутніх з усіх питань, що порушувалися на попередньому засіданні бюджетної комісії. Так, він зазначив, що незабезпеченість фінансування по комунальним закладам складає 195 млн грн, а не 250 млн грн як на початок лютого. «Ми працюємо у цьому напрямку, наразі виділено 36,5 млн грн на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів. Розробляється проєкт розпорядження на виділення додаткових 30 млн грн, що будуть спрямовані на харчування та зарплату персоналу. Таким чином ми повністю забезпечимо фінансові потреби закладів включно з квітнем поточного року. Далі робота продовжиться», - розповів перший заступник голови ОВА.

Також він зазначив, що виділено 3,5 млн грн для Сумської обласної дитячої клінічної лікарні на ремонт приміщення під встановлення комп’ютерного томографа, який надійде від Міністерства охорони здоров’я.

«Сьогодні не вистачає коштів на найнеобхідніші статті видатків у медичних закладах – оплату комунальних послуг, енергоносіїв, харчування, виплати заробітної плати, - зазначив голова комісії з питань охорони здоров’я Магомед Галаєв. - Депутати обласної ради, через зміни в законодавстві, наразі не впливають на формування бюджету. Але ми не можемо не реагувати на звернення керівників комунальних установ, пов’язані з цими проблемами, бо несемо відповідальність за функціонування закладів і якісне надання ними допомоги жителям Сумщини. Ми маємо впливати на ці процеси, мати розуміння перспектив і шляхів вирішення проблем. Тому такі спільні засідання в перспективі повинні проходити постійно, аби не допустити негативних наслідків».

Голова комісії Сергій Іщенко повернувся до питання щодо виділення з обласного бюджету коштів для КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» на придбання необхідного медичного обладнання на загальну суму понад 46 млн гривень. Керівник закладу, депутат обласної ради Володимир Горох подякував колегам за підтримку і розповів, наскільки зараз необхідні ці кошти, бо в умовах війни через стреси збільшується кількість хворих, яким вкрай необхідне лікування на сучасному медичному обладнанні. Тарас Савченко наголосив, що у цьому випадку треба визначитися з пріоритетами та опрацювати це питання окремо. Однак було вирішено взяти до уваги пропозицію Сергія Іщенка розбити необхідну суму на чотири квартали й все ж таки виділити кошти.

Минулого засідання особливу увагу було приділено зверненню, яке надійшло до обласної ради від військових щодо фінансової допомоги. Захисники просили 700 тисяч грн та 500 тисяч грн для закупівлі обладнання, ремонту й підтримання у робочому стані автомобільної техніки іноземних марок, які використовують бійці. Депутати звернулися до обласної військової адміністрації, аби там знайшли кошти на фінансування військових. Тарас Савченко повідомив, що по одному з напрямків, потреба якого складала 700 тисяч грн, виділено 350 тисяч грн. Вадим Лисий зауважив, що під час війни забезпечення коштами військових – є першочерговим завданням, все інше – другорядне. Тож іще раз звернувся до першого заступника ОВА Тараса Савченка, аби адміністрація повністю закрила ці потреби.

«За ці два тижні, що пройшли від минулого засідання комісії, зменшився дефіцит коштів, яких потребують обласні комунальні заклади, - прокоментував хід засідання Сергій Іщенко. - Це – завдячуючи спільній роботі депутатського корпусу й обласної військової адміністрації. Ми знаходимо порозуміння у важливих питаннях життєдіяльності області. Частково були враховані всі наші пропозиції. Усі порушені питання будуть на контролі депутатів. Щомісяця ми проводитимемо моніторинг роботи наших закладів. У таких важких умовах ми змогли зрушити з місця питання фінансування комунальних закладів, закупівлю обладнання в медичні заклади, допомогу військовим. І це важливо для нас. Працюємо далі».

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 22 лютого 2024, 13:53

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top