telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Залишаємося гідними своїх Героїв!»: У Сумах вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, виповнюється 10 років з моменту трагічних подій на Майдані незалежності в Києві. Тоді в боротьбі за демократичні цінності та свободу було вбито понад сто українських патріотів.

Аби вшанувати пам’ять полеглих, у Сумах керівники області, міста, депутати, військові, громадськість, духовенство, поклали квіти до могил полеглих Героїв на Алеї Слави Центрального кладовища та до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Полеглих згадали хвилиною мовчання, а священнослужителі провели Панахиду.

«20 лютого – переломний момент нашої історії, - сказав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. - Революція Гідності змінила нашу свідомість. Ми  заявили  про  себе  як  про  націю,  що воліє зайняти достойне місце у світовій спільноті. Багато сумчан брали активну участь в акціях протесту проти тодішньої влади. Серед них і наш земляк, Почесний громадянин міста Суми, Герой України Олексій Братушка, який загинув у ті криваві лютневі дні. На жаль, сьогодні українці в тяжких боях за нашу незалежність продовжують відстоювати свободу. Ми цінуємо їх подвиг і пам’ятаємо кожного полеглого українця. Шануймо героїв Небесної Сотні, шануємо наших захисників! Слава Україні!».

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Цьогоріч пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом «Залишаємося гідними своїх Героїв!».

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 20 лютого 2024, 11:43

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top