telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету

Засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва відбулося за ініціативи голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка.

До очільника депутатського корпусу останнім часом надходять численні звернення керівників підприємств, установ та закладів, що перебувають у спільній власності сіл, селищ, міст Сумської області, щодо недостатності фінансового ресурсу і проблем із забезпеченням повноцінного функціонування закладів. Депутати занепокоєні таким станом справ, бо незабезпеченість фінансового ресурсу на захищені видатки у закладах складає понад 250 млн грн. Тож на засідання комісії, яке пройшло під головуванням її очільника Сергія Іщенка, запросили керівництво обласної військової адміністрації та Департаменту фінансів ОДА. Також, окрім депутатів, що входять до складу комісії, у засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Вадим Лисий, заступники голови обласної ради Микита Баня та Костянтин Товстуха, голови фракцій і профільних комісій Сумської обласної ради.

Депутати обговорили стан забезпечення фінансовим ресурсом підприємств, установ та закладів, що перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Сумської області у 2024 році на захищені статті видатків. Особливу увагу приділили питанням фінансування об’єктів соціального захисту, зокрема забезпеченню харчуванням і медикаментами інтернатних закладів.

З цього питання виступали Сергій Іщенко, Микита Баня, Віра Лаврик, Магомед Галаєв, Євген Южаков. Говорили про необхідність винайти кошти, аби покрити всі видатки. Особливий акцент робили на тих закладах, які через обстріли мусили евакуюватися. Звучали пропозиції залучити міжнародних партнерів, але, однозначно, цю проблему треба детально розглянути й вирішити. Тож у підсумку Сергій Іщенко запропонував заслухати представників Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОДА з цього питання. Було запропоновано провести спільне засідання двох комісій – бюджетної та з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення з обов’язковим заслуховуванням директора Департаменту. Попередньо, воно відбудеться вже наступного тижня.

Серед іншого депутати порушували питання передачі на баланс міста Суми музею А.П. Чехова, фінансування Національного театру драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна. Олег Медуниця запропонував підготувати звернення до Президента України та Верховної Ради України стосовно зарахування надходжень ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, до місцевих бюджетів.

Голова комісії Сергій Іщенко в чергове акцентував на зверненні директора КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» щодо виділення з обласного бюджету коштів на придбання необхідного медичного обладнання на загальну суму понад 46 млн гривень, на придбання якого не достатньо власного ресурсу підприємства. Тож депутати вирішили рекомендувати Сумській обласній державній адміністрації – обласній військовій адміністрації виділити Сумській обласній клінічній лікарні кошти на придбання необхідного медичного обладнання.

У ході засідання особливу увагу обласні обранці приділили зверненню, яке надійшло від військових формувань. Перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий проінформував присутніх що є необхідність у закупівлі обладнання на суму 700 тисяч гривень. Також він зазначив, що існує проблема в окремих підрозділах щодо ремонту та підтримання у робочому стані автомобільної техніки іноземних марок, яка куплена за допомогою волонтерських організацій і небайдужих громадян. Для ремонту такої техніки необхідно 500 тисяч гривень Тож депутати вирішили звернутися до обласної військової адміністрації, аби там знайшли кошти на фінансування військових, бо сьогодні цей напрямок – в пріоритеті.

Усі питання були підтримані одноголосно.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 08 лютого 2024, 10:28

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top