telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Жителів Сумщини просять дотримуватися прикордонного режиму

Російські окупанти продовжують активно застосовувати диверсійно-розвідувальні групи, зокрема й в прикордонних районах Сумської області.

Аби запобігти втрат серед цивільного населення, Сумський прикордонний загін звертається до жителів прикордонних районів Сумщини про необхідність дотримання законодавства України з прикордонних питань.

Однією з основних функцій, яку покладено на Державну прикордонну службу України, є забезпечення дотримання прикордонного режиму.

Постановою КМУ від 27.07.1998 року № 1147 «Про прикордонний режим» вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм установлено прикордонну смугу завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, де запроваджено прикордонний режим, але не менше від ширини смуги місцевості, що розташована в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд.

Також нагадуємо, що постановою КМУ від 7 грудня 2023 року № 1292 внесені зміни до постанови КМУ від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим».

Зокрема, установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30–50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь – шириною до 2 кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Крім того, зміни передбачають обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі. Зазначимо, що це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Обмеження полягають в отриманні дозволу особами, які планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Державної прикордонної служби України.

З усіх питань, які стосуються прикордонного режиму, зокрема й переміщення в 5-кілометровій прикордонній смузі, громадяни можуть звернутися безпосередньо до підрозділів Державної прикордонної служби України, які виконують завдання на визначених ділянках відповідальності.

Звертаємося до громадян! Дотримуйтеся вимог законодавства України з прикордонних питань!

З повним текстом постанови КМУ від 27 липня 1998 року № 1147» (з внесеними змінами) можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1147-98-%D0%BF#Text.

 Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 17 січня 2024, 10:26

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top