telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Звіт депутатів фракції ПП «СЛУГА НАРОДУ» Сумської обласної ради за 2023 рік

Другий рік поспіль триває повномасштабна війна. Найголовніша задача для всіх українців - це Перемога у війні над російським агресором. «Ми повинні здобути і здобудемо її», – це слова нашого Президента Володимира Зеленського.

24 години на добу і 365 днів на рік усі ми маємо бути з Україною. У нас не має права на вихідні, відпочинок, відпустку, на 8-ми годинний робочий день. Ми повинні спати менше ніж ворог, думати більше ніж ворог, ризикувати ефективніше ніж ворог. Найголовніше у цьому – це перемога у війні. Тому ми повинні працювати і робити все можливе для Перемоги!

Депутати повинні бути моральними авторитетами, займаючись постійною роботою в своїх виборчих округах. Прийняті рішення на сесіях, це в основному ті питання, що дають змогу ефективно працювати промисловим та аграрним підприємствам, надавати підтримку бізнесу та комунальним закладам обласної ради.

Сьогодні депутати та голови громад проводять звіти за свою роботу протягом 2023 р. в рамках «Великого звіту». Рік, що минає змусив переглянути пріоритети в депутатській діяльності.

В депутатській фракції «Слуга Народу» в обласній раді 16 депутатів. Очолює нашу політичну силу по Сумській області Михайло Ананченко, Народний депутат Верховної ради України. Нещодавно відбулось переобрання Голови політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, яка була обрана лідером партії на другий термін.

У непростий для країни час, яка наразі перебуває у військовому стані, ми , депутати обласної фракції ПП « Слуга Народу» та Голова обласної ради Федорченко В.М. робили все можливе для підтримки ЗСУ,  обороноздатності Сумщини, підтримки підрозділів Територіальної оборони, допомоги переселенцям, надання допомоги незахищеним верствам населення, що є пріоритетним напрямком в роботі фракції. Ми передаємо на фронт дрони,  автомобілі, обладнання та інші засоби.

Але на ряду з цим, депутати фракції «СЛУГА НАРОДУ» обласної ради беруть участь в реконструкції та оновленні перинатального центру, онкологічного центру та центру реабілітації дітей – інвалідів.

За сприяння та підтримки голови обласної ради Федорченка Віктора Михайловича у Сумському обласному перинатальному центрі відкрили реконструйовану операційну з новим сучасним обладнанням.

Роботи з ремонту операційної зали тривали два місяці. Також туди була закуплена операційна система для ендовідеохірургії – лапароскопічна стійка Karl Storz вартістю 5 млн 200 тисяч грн. У Сумському онкодиспансері встановили лінійний прискорювач. Прилад для опромінювання злоякісних пухлин придбали за 60 млн гривень.

За сприяння народних депутатів України Михайла Ананченка та Антона Швачко у співпраці з депутатами обласної ради Сумським обласним закладам соціальної інфраструктури передали інтегровані системи зберігання енергії TESLA POWER WALL 2

44 інтегровані накопичувачі енергії на суму понад 16 млн грн було передано обласним закладам охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та підрозділам ДСНС.

Допомагаємо облаштовувати «Пункти незламності» разом із Сумською обласною державною адміністрацією – обласною військовою адміністрацією та районними військовими адміністраціями.

Активно співпрацюємо з головою Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації – Володимиром Артюхом з питань забезпечення освітніх закладів – автобусами; медичних закладів – спеціальним транспортом та лікарськими засобами.

Всі ці заходи направлені на забезпечення безпеки громадян Сумщини в період військової агресії з боку російської федерації.

Депутатська діяльність у 2023 році зіткнулась із викликами повномасштабної війни, тому роль кожного депутата і відповідальність стали надзвичайно важливими. Здатність приймати об’єктивні рішення щодо продовольчої безпеки населення, незахищеної категорії осіб, тимчасово переміщених та допомога ЗСУ є невід’ємною частиною національно-оборонного зусилля.

Хотілося б особливо відзначити нашого колегу, який наразі боронить кордони нашої держави і героїчно відстоює цілісність та незалежність України  Федину Сергія Івановича, який був відзначений  відзнакою «Золотий хрест» від Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Обласний обранець пішов служити до лав ЗСУ влітку 2022 року і зараз він старший солдат бойової групи, який боронить Україну. Відзнаку військовому вручили за виконання бойових завдань та високі показники у бойовій підготовці.

Війна стала справжнім викликом для сфери соціального захисту України. Особливо вона зачепила найбільш вразливі категорії населення. Тому установи, в яких знаходяться незахищені громадяни, – в центрі особливої уваги. У квітні 2023 р. під час авіаційного удару по  Свесі Шосткинського району Сумської області був пошкоджений психоневрологічний інтернат. У червні Комунальна установа Сумської обласної ради Білопільський дитячий будинок інтернат. Тож депутат обласної ради Микита Баня спільно з депутатами Романьком Олексієм та  Іщенко Сергієм організовував евакуацію підопічних у безпечні місця.

Протягом 2023 року депутатами обласної ради Вірою Лаврик та Тетяною Євдокимовою приділялася значна увага поповненню матеріально-технічної бази Хоружівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області, Сумського обласного центру реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, Сумського обласного будинку дитини та Синівського будинку –інтернату для людей похилого віку. Завдяки співпраці з Міжнародними Благодійними фондами «КШЕ», «Чарівник», «Оліва»  матеріально-технічну базу закладів поповнено на суму близько 3-х мільонів грн., гуманітарного вантажу – 8510 кг. , для вихованців організовані дитячі свята, вистави придбано  дитячий  одяг, взуття, солодощі.

З перших днів війни разом депутати передавали  військовослужбовцям з різних підрозділів ЗСУ, які дислокуються на Сумщині, Харківщині, у Донецькій області турнікети, тактичні окуляри тактичні аптечки, медичні препарати (кровоспинні, знеболюючі, жарознижуючі), спальники, палатки, каремати, тактичні рюкзаки, світлодіодні спеціальні зенітно-пошукові прожектори та ліхтарі.  За підтримки Федорченка Віктора Михайловича - голови обласної ради, Лаврик Віри Іванівни - голови фракції «Слуга Народу» та обласних депутатів майже на один мільйон гривень передали світлодіодних спеціальних зенітно-пошукових прожекторів військовим Сумщини.

Тетяною Євдокимовою через Благодійний фонд «Здоров'я Сумщини» разом з Центром крові передано для ЗСУ 6 радіостацій , 3 зарядних станції , 2 квадракоптери та ін.обладнання на суму  446 422 грн.

За сприяння Віри  Лаврик було придбано та передано для потреб ЗСУ 3 автомобілі (Форд, Пікап Ніссін Навара, автомобіль швидкої допомоги) , 21 прожектор на суму 600 тис.грн., Для допомоги постраждалим Херсонщини аграрною компанією «АВІС АГРО» передано моторний надувний човен на суму 112 тис.грн., будівельних матеріалів на суму 45 тис.грн. ,  122 тис. грн. виділено на ремонт перинатального центру.   

Депутати Сумської обласної ради неодноразово направляли гуманітарну допомогу до Херсону

Доставлено 40 тонн вантажу. Перша допомога від Сумщини була направлена херсонцям одразу після підриву Каховської ГЕС – 10 червня. Її збирали разом з Сумською ОВА, територіальними громадами та комунальними підприємствами обласної ради. Там були човни, харчі та предмети першої необхідності.

22 червня відправлено ще дві 20-тонні машини,  які  завантажили засобами гігієни, харчовими продуктами, медикаментами, антисептичними засобами, та відправили 7,5 тисяч 5-літрових пляшок води. Вантаж відвезли до однієї з територіальних громад Херсонщини заступник голови обласної ради Микита Баня та депутат Оксана Кужель.

Заступник голови Сумської обласної ради, депутат Микита Баня активно працює над створенням спроможної мережі закладів охорони здоров»я госпітального округу Сумщини. Займався переселенням Білопільського будинку-інтернату, Свеського психоневрологічного інтернату після знищення внаслідок обстрілів. Разом з гуманітарною місією « Пролісок» надавав установам інвалідні візки, матраци, постільну білизну та устаткування на харчоблок та пральні. Разом з Народними депутатами України долучався до вручення автомобілів для Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги. За підтримки іноземних партнерів активно забезпечували генераторами комунальні заклади області. Разом з Народним депутатом України Михайлом Ананченко передали автівку для 95 окремої штурмової бригади. Разом з іншими депутатами передавав ЗСУ тепловізори, повербанки та ліхтарі.

Депутат Оксана Кужель приймала активну участь у переселенні підопічних до Хмелівського психоневрологічного інтернату. З її ініціативи була придбана пральна машина, постільна білизна матраци та інвалідні візки. Разом з іншими волонтерами передавала ЗСУ аптечки, каремати, спальники, прожектори та ліхтарі. За її сприяння, волонтери США передали військовослужбовцям 6 дальнобійних прожекторів.

За її ініціативи та завдяки співпраці з «МХП –Урожайна країна» та Фонд «МХП-Громаді» придбали й передали для військової частини 3051 Нацгвардії України автомобіль та 4 ручних прожектори. Надала обладнання для навчального процесу Лебединському медичному училищу.

У грудні за ініціативи та підтримки депутата обласної ради Людмили Чегринець проведений благодійний аукціон на підтримку воїнів ЗСУ, зібрано 450 тис. грн.. кошти підуть на потреби військових, які дислокуються на теренах Сумської області. Пріоритетним напрямком у Людмили є допомога соціально-незахищеним верствам населення та підтримка родин військовослужбовців, які загинули у наслідок боротьби із військовою агресією.  За ініціативи та підтримки депутатки діє “Соціальний проєкт “Благодійний магазин «Посмішка Єдності».

Протягом року депутатом обласної ради Кіріченком Андрієм Кіріяновичем постійно надавалася фінансова та матеріальна допомога військовим ЗСУ, а саме: матеріали для обладнання бліндажів, паливно-мастильні матеріали, продукти харчування. Андрій Кіріянович передав для потреб ЗСУ 3 автомобілі (Нива, ГАЗ-53, КАМАЗ).

Депутатом обласної ради Віталієм Зеленським  постійно виділялася фінансова допомога для підтримки воїнів ЗСУ та на їх потреби. Віталій передав 3 машини, та 2 дрони для виконання бойових завдань військовими, та паливно-мастильні матеріали.

Дієва допомога для військових, ТРО та місцевому населенню надана депутатом обласної ради Віктором Петровичем Чегринцем.  За сприяння депутата були закуплені  та передані ЗСУ тепловізори, зарядні станції та інше обладнання. Ямпільській лікарні закуплено обладнання для діагностики. Постійно виділяються деревоматеріали для ТРО. Виділялася матеріальна допомога від колективу сім’ям загиблих працівників.

У самому складному стані з перших днів війни був Охтирський район, на території якого працюють депутати Володимир Іванович Зубко та Павло Петрович Роженко. Велика подяка Володимиру Івановичу, керівнику агропідприємства за допомогу військовим, населенню, комунальним установам продуктами харчування, коштами та іншими засобами.  Павло Петрович,  як заступник голови військової адміністрації Охтирського району вживав всі необхідні заходи для допомоги громадам району. А також у підготовці закладів до опалювального сезону.

За звітний період депутат Зубко В.І. надав  допомоги для ЗСУ : автомобіль КАМАЗ – 6520  - 1 шт, автомобіль КАМАЗ  -55102 – 1 шт, автомобіль ГАЗ 2705 -1 шт., запасні частини на суму 205 тис.грн., закуплено меблів на суму 83 тис. 599 грн., закупівля дронів на суму 221тис 210грн., проведене технічне обслуговування техніки військовим на суму 33 тис.грн. Надана благодійна допомога комунальному закладу позашкільної освіти «Центр дітей та юнацтва» на суму 398 тис.грн.

У Сумському районі представлені обласні депутати Віталій Калініченко та Іщенко Сергій. Їхні підприємства сьогодні являються надійною підтримкою для прикордонних громад області. Сергій передав продуктів харчування – м’ясопродукти для лікарень Сумського району на суму понад 120 000 грн.

Іщенко Сергій взяв активну участь у відновленні Комунального некомерційного підприємства Білопільської міської ради “Білопільської міської лікарні” після обстрілу країною агресором, а саме: ремонт стоматологічного кабінету, придбання медичного обладнання та меблів. Допомога військовим в ремонті техніки на суму 150 тис. грн.

За ініціативи Віталія Калініченко ТОВ Агрофірма «ПСЬОЛ» виділила 2,5 млн.грн. на закупку військової техніки, комплектуючих, повербанків та дальнобійних ліхтарів. Постійно допомагає продуктами харчування, хлібом власного виробництва. Активно співпрацює з волонтерською організацією «СПІВДІЯ» ХАБ у Сумській обл. Метою платформи є інтеграція потреб та ресурсів громадського сектору бізнесу та держави для ефективної допомоги цивільному населенню. Підтримує родини військових з Лебединщини, Миколаївської ОТГ та ін. 4 авто було передано ЗСУ.

Велику допомогу з перших днів війни на півночі області, у Шосткинському районі надає Олексій Романько. Найпріоритетнішим питанням для депутата залишається питання підвищення обороноздатності північного регіону області, підтримка військовослужбовців , а саме: в/ч 3022 Національної гвардії України, 153 ОбТРО 117 окремої бригади ТРО,   211 батальйон ОК "Північ", 58 бригада, та багато інших, що боронять незалежність нашої країни на сході, а також на кордоні Сумської та Чернігівської областей. Декілька разів за  рік Олексій відвідував наших хлопців на Донеччині, передаючи все  необхідне відповідно до їх потреб. У2023 році Олексій передав на фронт: 6 позашляховиків (3 – для 153 ОбТРО 117 окремої бригади ТРО,  1- для 58 ОМБР, 1- оборона Сумщини); напівпричіп – для ТРЦК та СП; Автобус ПАЗ – для ТРЦК та СП; 2- квадрокоптери MAVIC 3; 4  тепловізори PULSAR; 5 термінали  STARLINK; 3 потужні генератори, Пульт DJI RC Remotе, підсилювачі сигналу антени ALIENTECH DUO II DUO, зарядні станції EcoFlow, шини на авто, акумулятори, запчастини для авто, монітори для облаштування спецтранспорту, турнікети CATта багато іншого!

Активно працює на теренах Конотопського району депутат обласної ради Олександр Слюсар. Найголовнішим впродовж року для Олександра було і є – це допомога військовослужбовцям Сил Оборони України, забезпечення їх необхідним. Упродовж 2023 року  депутат  надав допомогу таким військовим підрозділам як : в/ч А4684, 211 окремому спеціальному батальйону ЗСУ, 58 ОМБр, 31 ОМБр, 81 ОМБр, 92 ОМБр, 101 ОМБр, 48 ОМБР, 67 ОМБР, 3-ої штурмової бригади, 95 ОШБ, 72 ОШБ та ін. З дороговартісного придбано за власні кошти: 6 автомобілів-позашляховиків, вантажний автомобіль, 2 набори каліматорів та магніферів, 20 шт рацій, 2 установки «Старлінк», 4 бронежилети, 4 тепловізори, 4 дрони Mavic, 3 автономні зарядні станції «Bandera Power», 2 дизельні генератори на 3 КВт, 6 дороговартісних інструментів тощо.

Серед пріоритетних питань для Олександра є  облаштування укриттів у закладах освіти Конотопського району. Так, завдяки співпраці з Київською школою економіки, вдалося реалізувати проєкти з відновлення найпростіших укриттів у трьох закладах освіти Путивля та села Козацьке Бочечківської територіальної громади. Депутатом надано матеріали для облаштування укриттів у школі села Грузьке Кролевецької ТГ, Путивльському педагогічному фаховому коледж імені С.В. Руднєва та Путивльському мистецькому ліцею.

З перших днів  повномасштабного вторгнення росії до України, волонтером став чи не кожен українець. Це й освітяни, студенти, лікарі, рятувальники, водії, відповідальний бізнес та багато інших. Тисячі людей нині забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям. Українські люди, як ніхто інший, знають про волонтерство все! Як шукати по всьому світу бронежилети, дрони та тепловізори для захисників, купувати для української армії автівки та амуніцію, плести маскувальні сітки, готувати тонни смачної їжі та відвозити її на передову, знаходити потрібні ліки, здавати кров пораненим.

На підсумковій конференції Президент України Володимир Зеленський відповів на багато запитань, щодо гарантій безпеки для нашої країни. Одне з важливих питань було стосовно обміну сертифікатів на знищене житло в рамках програми «Е – відновлення». Над цим питанням активно працювали народні депутати Верховної ради України від ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» та інші, спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Як результат, за допомогою програми «Е – відновлення» оформлено 1470 сертифікатів для українців за знищене житло на суму 2 746 620 179 гривень. За час військового стану в Україні прийнято багато Програм, які діють для тимчасово переміщених осіб, громадян з обмеженими можливостями, воїнів Збройних сил України та інших соціально незахищених верств населення. Ми, як депутати, повинні проводити роз’яснювальну роботу, як зробити обмін сертифікатів на житло, або отримати ту чи іншу пільгу.

Дякуємо всім нашим воїнам за влучність та силу! Дякуємо кожному й кожній, хто і в свята, і в будні дбає про захист нашої держави, хто витримує ворожі атаки й показує незламність, хоч би де він був: на сході та півдні чи на кордонах нашої країни, хто в бою і на позиціях, хто рятує та лікує людей. Усі наші екстрені служби. Кожен, хто допомагає. Дякуємо всім вам!

Воює не тільки зброя – воює український дух, який неможливо здолати! Перемога за нами! Все буде Україна! Слава ЗСУ! Слава Україні! 

ГОЛОВА фракції Віра ЛАВРИК

 

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 грудня 2023, 14:14

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top