telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумському обласному перинатальному центрі відкрили реконструйовану операційну з новим сучасним обладнанням

Роботи з ремонту операційної зали тривали два місяці. Також туди була закуплена операційна система для ендовідеохірургії – лапароскопічна стійка Karl Storz вартістю 5 млн 200 тисяч грн.

За словами директора Сумського обласного клінічного перинатального центру Марини Нечипоренко, апарат надає користувачеві сучасні інструменти для якісного дослідження анатомічних структур, дозволяє візуалізувати найдрібніші об’єкти з максимальною точністю. «Таким чином і лікарі і пацієнти перинатального центру можуть скористатися всіма перевагами інноваційних та високоякісних інструментів і приладів. Ця операційна система дасть змогу надавати жінкам якісну, сучасну малоінвазивну допомогу. Подібне обладнання, не враховуючи приватних клінік, є лише в онкологічному центрі. Реновація ж самої операційної проведена згідно з усіма нормами і стандартами ДБН», - розповіла керівник закладу.

Медичний директор перинатального центру Ольга Бутенко зазначила, що близько 95% всіх гінекологічних операцій можна виконувати лапароскопічним способом. Він досить широко практикується в усьому світі. «До недавнього часу аналогічна звичайна хірургічна операція досить довго і болісно переносилася пацієнтами, зараз же період відновлення істотно коротший і не має багатьох негативних наслідків порожнинних операцій. Цей спосіб надає максимальну безпеку для пацієнта, швидке одужання, короткий післяопераційний період, комфорт під час операції, а травми шкірних покривів і внутрішніх органів зводяться до мінімуму.  На сьогодні це той стандарт, без якого не можна працювати», - сказала лікар.

Присутні керівники області, депутати, які й були ініціаторами покращення умов лікарні, оглянули реконструйовану операційну й дякували керівниці перинатального центру за її активну роботу у напрямку оновлення закладу, де сьогодні надається повний спектр оперативної гінекологічної допомоги.

«Навіть під час війни ми дбаємо про заклади охорони здоров’я, у цьому випадку – про жінок та майбутнє нашої нації – дітей. Також ми виконали вимоги Міністерства охорони здоров’я України, НСЗУ щодо умов, які мають бути в надкластерному закладі цього напрямку. Ми всі розуміємо, що головне при наданні гінекологічної допомоги – відновлення жіночого здоров’я та репродуктивної функції. Тому й надалі продовжимо роботу щодо розвитку перинатального центру», - акцентував Віктор Федорченко.

Депутат обласної ради, голова обласної ради профспілок, директор Благодійного фонду «Здоров’я Сумщини» Тетяна Євдокимова наголосила, що перинатальний центр – це другий об’єкт після онкоцентру, який фінансувався з благодійного фонду. Завдяки наполегливості керівника закладу, обласної ради, благодійників, які вкладали гроші в фонд, відбулася реконструкція, закуплено обладнання і центр стає більш сучасним. Далі ремонтуватимуться інші відділення і створюватимуться умови для пацієнтів та лікарів.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top