telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумська обласна клінічна лікарня відзначає своє 75-річчя

Десятки тисяч операцій і стільки ж врятованих життів. Сумська обласна клінічна лікарня відзначає ювілей – 75 років з дня свого заснування. У цій даті – потужний колектив, самовіддана праця багатьох поколінь медиків, які змогли реалізуватися і допомогти людям у найскладніші моменти їхнього життя.

З нагоди свята у театрі юного глядача зібрався великий колектив медиків, яким від щирого серця дякували всі, хто прийшов привітати їх з ювілеєм.

Директор СОКЛ, Заслужений лікар України, депутат Сумської обласної ради Володимир Горох акцентував, що нині обласна клінічна лікарня – це провідний медичний заклад, який має вищу акредитаційну категорію, де допомогу отримує п’ята частина населення області. «Наші лікарі працюють цілодобово на рівні світових стандартів. Ті, хто звертався за медичною допомогою за кордоном, можуть порівняти, що у нас доступна, якісна, унікальна медицина. Зараз, через війну в країні, ми перелаштовуємо свою роботу. Це пошук нових методик, нові види оперативних втручань, нові можливості, нове обладнання. Сьогодні ми переходимо на нові стандарти роботи й покращуємо їх, бо НСЗУ платить за якісну послугу, відповідно до вимог перебування пацієнта в лікарні, відповідно до пакета діагностичного лікування з обладнанням і відповідно до професійності підготовлених кадрів. Наша лікарня – це величезний колектив однодумців. Ми любимо людей, любимо життя, відповідальні. Ми працювали й надалі працюватимемо на благо жителів Сумщини. І навіть зараз, коли частина колективу приймає вітання, інша частина стоїть в операційних, виходжує людей в палатах, проводить прийоми на своїх робочих місцях. Від імені колективу я дякую усім гостям, які прийшли нас привітати. Дякую владі за допомогу і підтримку. Дякую всім, хто на передовій і лікує людей. Разом ми робимо велику справу», - зазначив Володимир Горох.

Сумська обласна клінічна лікарня є найбільшим медичним закладом області. В одній установі працюють лікарі найрізноманітніших профілей. Тож з яким би діагнозом не потрапив сюди пацієнт, йому якісно та швидко нададуть допомогу. А рівень фахівців не поступається провідним лікарням світу. Про це говорили всі, хто прийшов привітати величезний колектив медиків з днем народження закладу. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих за суверенітет і незалежність України.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував колективу лікарні за злагоджену роботу, за надання фахової якісної допомоги як цивільному населенню, так і військовим.

«Сфера охорони здоров’я завжди була у фокусі уваги депутатського корпусу. Для нас питання медицини є пріоритетними, оскільки це життя мешканців області. За останній час у лікарні закуповується нове обладнання, робляться ремонти, оновлюється матеріальна база. Це – спільна робота депутатів, влади, медиків. Без перебільшення можна сказати, що обласна клінічна лікарня є взірцем для всіх медичних закладів Сумщини. У вас багато різнопланових відділень, фахові спеціалісти, новітнє обладнання. Дякую вам за той рівень, який ви не лише тримаєте, а й покращуєте. Дякую за врятовані життя. Дякую за міцний колектив. Повернуться з війни ваші працівники і вже наступний ювілей відсвяткуємо разом у мирній країні», - сказав у своєму вітальному слові очільник обласного депутатського корпусу. Він побажав усім присутнім міцного здоров’я, витримки, перемоги.

Віктора Федорченка доповнили перший заступник голови обласної ради Вадим Лисий та заступник голови обласної ради Микита Баня.

«75-річний ювілей лікарні – це свято кожного працівника. Бо ваш заклад є одним із найкращих в області, а може й на території України. Ви заслуговуєте всі звання, які отримуєте від Міністерства і всіх державних та недержавних організацій. На жаль, в Україні сьогодні війна. Ці останні 20 місяців нашого життя змінили не лише вашу лікарню, роботу, а й увесь світ. До цього вас не готували. Але ви щодня лікуєте, оперуєте, людей. За це вам низький уклін. Бо ви – наші герої. Герої Сумщини», - звернувся до присутніх Вадим Лисий.

«Ваша лікарня має велику і цікаву історію, - наголосив Микита Баня. - Лікарня потужна. Лікарня відкрита у будь-який час доби, а медики напоготові надати допомогу. З вас беруть приклад. Про вас говорять. Вами пишаються. Розбудовуючи нову спроможну мережу ваша лікарня отримала статус надкластерної, бо ви виконуєте велику соціальну функцію. Завжди, коли є складні випадки, всі жителі Сумщини, навіть із найвіддаленіших куточків, їдуть саме до вашого закладу. Високопосадовці з Міністерства охорони здоров’я задоволені його роботою. А це є показником вашої діяльності, досягнень, безсонних ночей, насичених днів. Дякуємо вам за роботу і бажаємо миру, наснаги та всіх гараздів».

Приїхали привітати медиків і народні депутати України Ігор Молоток, Ігор Васильєв, Максим Гузенко. Вони наголошували, що СОКЛ є потужним закладом охорони здоров’я, на який рівняються інші лікарні, а пацієнти довіряють своє життя.

«Війна показала, наскільки медики Сумщини згуртовані, сильні і професійні. Частина вас змінила білі халати на військову форму і захищає країну. Інша частина, не рахуючись із собою, допомагає повернути здоров’я мешканців області. На війні чи в тилу ви кожного дня робите подвиг, рятуючи людські життя, лікуючи поранених. За цю роботу щира вам подяка і низький уклін», - сказав Ігор Молоток.

Особливі слова звучали у бік керівника лікарні Володимира Гороха, якого цінують і поважають на лише на Сумщині, а й в Україні та за її межами. Він прагне, аби лікарня стала кращою і згуртовує колектив.

Цього дня згадували ветеранів медичної галузі, військових-медиків, вручали відзнаки й нагороди кращим працівникам.

Для довідки: Обласна лікарня була заснована 28 жовтня 1948 року на базі міської лікарні. Заклад мав стаціонар на 310 ліжок з 9 відділеннями, прийом у поліклініці здійснювався за 9 спеціальностями, медичну допомогу надавали 16 лікарів та 39 середніх медичних працівників. Протягом 1961-1968 років було добудовано ще два лікувальні корпуси. Статус клінічної обласна лікарня набула в 1992 році.

Зараз медичну допомогу в закладі надають  237 лікарів, з яких 56 % мають вищу та першу атестаційну категорію. Працюють 2 професори, 1 доктор медичних наук, 6 доцентів, 32 кандидати медичних наук, 1 кандидат педагогічних наук та 1 кандидат біологічних наук, 8 заслужених лікарів України. На базі закладу працює 3 кафедри медичного інституту Сумського Державного університету.

У консультативній поліклініці, розрахованій на 380 відвідувань у зміну, проводяться прийоми за 32 спеціальностями, з яких 9 – єдині в області, відвідує щоденно близько 550 пацієнтів, тобто поліклініка працює з 40 відсотковим перевантаженням. У 25 спеціалізованих стаціонарних відділеннях на 625 ліжок щороку лікується до 20 тисяч хворих, виконується  до 10 тисяч оперативних втручань, з яких майже половина – підвищеної складності. Щороку виконуються високотехнологічні оперативні втручання: з використанням ендоскопічної апаратури – до 400 операцій, лазерних апаратів – понад 300, майже 100 операцій з ендопротезування суглобів.

З Національною службою здоров’я України були укладені договори на 2023 рік за 24-ома пакетами медичних послуг, 7 – з яких, є пріоритетними (лікування гострого інфаркту та інсульту та 5 пакетів – онкопревенція). 

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top