telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

У Сумах вшанували пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Дата, яку Указом Президента України встановлено у 2019 році, пов’язана з Іловайською трагедією 2014 року. Тоді після масштабних боїв під Іловайськом наші воїни опинилися в оточенні. 29 серпня вони виходили «зеленим коридором», але росіяни порушили домовленості й обстріляли українських  військових. Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. За даними Книги пам’яті полеглих за Україну, під Іловайськом загинуло 366 військових, 429 отримали поранення, ще 300 було взято у полон. Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат.

У Сумах від самого ранку відбулися заходи пам’яті на Алеї Героїв Центрального та Баранівського кладовищ, де поховані полеглі захисники України. Присутні керівники області, військові, громадськість поклали квіти до могил Героїв, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання, а духовенство Сумської єпархії Православної церкви України провело панахиду за загиблими. Це – найменше, чим ми можемо віддячити нашим воїнам за мир у наших домівках. Адже Герої живі, доки жива про них пам’ять.

«Незалежність нашої країни дається нам дуже великою ціною – втратами найкращих синів України, які поклали своє життя на вівтар свободи й відвойовують метр за метром українську землю, - наголосив під час заходів голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. – Велика шана всім захисникам, які віддали своє життя за нашу державу і наше майбутнє! Велика дяка тим батькам, які виховали захисників, патріотів. Ми з вами маємо пам’ятати кожного Героя і докласти всіх зусиль, аби їх імена ніколи не були забуті. Пам’ятаємо і будемо пам’ятати. Слава нашим захисникам! Слава Героям! Слава Україні!»

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top