telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Становлення української державності: постаті та артефакти у музейному просторі», - у Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку

Напередодні Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України в Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрито тематичну виставку «Становлення української державності: постаті та артефакти у музейному просторі».

Першими відвідувачами виставки стали керівники Сумщини, депутати обласної ради.

«Нелегка доля випала Україні за роки незалежності. Але найбільш складні часи – останні майже 10 років, коли триває війна. Я вдячний працівникам музею, що зібрали такі експонати та представили їх на цій виставці. Бо постаті й артефакти, які тут представлені, зіграли велику роль у становленні нашої державності. Дякую за те, що зберегли музейні цінності та традиції українського народу. Сподіваюся, що якомога більше сумчан відвідають цей мистецький проєкт», - сказав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

Експозиція має оригінальну побудову – у вигляді тематичних локацій, присвячених 32 видатним діячам українського державотворення у різні часи.

За словами директора Сумського обласного краєзнавчого музею Владислава Терентьєва, виставковий проєкт створений з використанням предметів, документів і матеріалів з фондового зібрання музею. На виставці представлено близько 200 предметів, пов’язаних з видатними постатями в історії України і Сумщини. Хронологічно предмети відносяться до ІХ – ХІІ ст., періоду існування давньоруської Київської держави, і до сьогодення.

«Ми представили саме ці матеріали, оскільки і постаті, і матеріали так чи інакше пов’язані з Сумщиною. В центрі експозиції будівельний камінь, якому понад 800 років і на ньому викарбуваний тризуб. Тут же знаковий плакат вже повоєнного часу: «Суми вистоять!». Поряд ікона Охтирської Божої матері й  пам’ятна медаль від національного банку «Місто-Герой Охтирка». Всіх людей, чиї портрети представлені на виставці, об’єднувало одне – бажання розбудовувати незалежну українську державу і працювати над формуванням української ідентичності», - розповів Владислав Терентьєв.

У форматі виставки вперше представлено ряд унікальних музейних предметів, зокрема, відреставрований портрет гетьмана Богдана. Хмельницького, авторські роботи визначних уродженців Сумщини (Івана Кавалерідзе, Михайла Лисенка, Миколи Бондаренка), унікальні книжкові видання з автографами Олександра Олеся, Миколи Данька, артефакти, пов’язані зі становленням державної символіки, постери з дитячими малюнками створеними в рамках патріотичного проєкту «Діти України вірять в ЗСУ» тощо.

«Ця виставка символізує боротьбу нашого народу. Багато віків ми йшли до цієї незалежності. На жаль, сьогодні ворог намагається цю незалежність у нас відібрати, знищити наші національні традиції. Але ми знаємо, що Перемога буде за нами», - сказав голова ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх.

Очільник Сумщини впевнений, що ця виставка буде цікавою та пізнавальною, в першу чергу, для молоді, тому що в ній – не лише історія, а й сучасність нашої країни.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 22 серпня 2023, 14:22

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top