telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині відбулися заходи до Дня вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України

Триває 466-та доба активної фази дев’ятирічної війни. За цей час загинуло 484 українські дитини, 992 поранено, 382 пропали безвісти. Кількість загиблих від війни дітей уже переважає саму кількість днів з 24 лютого 2022 року.

Після повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої країни була створена скорботна дата – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України. Сьогодні Сумщина разом з усією Україною вшанувала хвилиною мовчання пам’ять безвинно убієнних маленьких громадян. Долучившись до Всеукраїнської акції «Голоси дітей», керівники області та міста, громадськість вивісили на гілки дерев дзвіночки.

«Ці дзвіночки символізують голоси дітей. Їх передзвін нагадуватиме суспільству про наш спільний біль, про страшну і неповторну втрату. В Україні кожного дня гинуть діти. І сьогодні вночі також є втрати – у передмісті Дніпра загинула дворічна дівчинка. Ще п’ятеро дітей поранені. Не передати той страшний біль, горе і страждання близьких. Заради цих маленьких життів, заради України ми йдемо до Перемоги і ми обов’язково переможемо. Бо ми – сильні. Слава нашому народу! Слава Україні!», - звернувся до присутніх голова обласної ради Віктор Федорченко. Він побажав усім миру й злагоди.

Щодня війна несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії. Ці злочини не мають строку давності.

«Загиблі діти – одна з найболючіших сторінок нашої історії. Ми пам’ятаємо всі ці страшні злочини, які росіяни зробили проти нашого народу, особливо до найменших громадян країни. Не можна виправдати нелюдів, які цілеспрямовано відбирають життя у беззахисних, ні в чому не винних маленьких українців, які мали б жити та творити. Ми вдячні Збройним Силам України, які роблять все для того, аби захистити нашу малечу. Вдячні зарубіжним партнерам, які в тяжку годину взяли на виховання наших дітей, надають їм медичну, психологічну, матеріальну, освітню допомогу. Впевнений, Перемога вже близько і вірю, що наші діти зростатимуть у щасливому суспільстві», - сказав голова Сумської ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх.

Продовжили вшанування покладанням квітів та іграшок до могил маленьких сумчан, яких забрала війна.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top