telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Віктор Федорченко: Ми маємо зробити все для того, аби СОКАП «Сумиоблагроліс» працювало якомога ефективніше

Під головуванням керівника обласного депутатського корпусу Віктора Федорченка та за участі голови Сумської ОДА – начальника військової адміністрації Володимира Артюха відбулося засідання робочої групи з вивчення та напрацювання організаційно-правових механізмів удосконалення роботи комунального сектора лісової галузі Сумської області. У засіданні взяли учать депутати обласної ради та представники ОДА.

Генеральний директор СОКАП «Сумиоблагроліс» Олександр Будник проінформував присутніх про результати першого етапу та план заходів з реалізації другого етапу реформування системи СОКАП, розповів про результати роботи підприємства за минулий рік і перший квартал поточного року.

За його словами торік було заготовлено 48 тисяч метрів кубічних ліквідної деревини. Від реалізації цієї деревини було отримано 79 млн грн. Сплачено 25 млн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. «Найголовнішим завданням для підприємства з початку збройної агресії стала допомога ЗСУ, - зазначив Олександр Будник. - З перших днів повномасштабного вторгнення підприємство задовольняє всі звернення військових. Надано 12 тисяч метрів кубічних лісу військовим підрозділам на суму понад 20 млн грн. За підсумками роботи І кварталу військовим передано 3 тисячі метрів кубічних деревини».

Також Будник надав інформацію про реформування малих лісхозів у більш потужні підприємства. З 11 квітня свою діяльність розпочало новостворене ДП «Миколаївський агролісгосп», до якого в результаті реорганізації було приєднано ДП «Сумський агролісгосп» та ДП «Білопільський агролісгосп». Триває процедура реорганізації інших дочірніх підприємств.

В чергове депутати порушили питання необхідності виділення коштів з обласного бюджету на оформлення права власності та права постійного користування земельними ділянками, які перебувають у користуванні дочірніми підприємствами СОКАП «Сумиоблагроліс», та механізм їх виділення і використання.

Заступник голови Сумської обласної ради Костянтин Товстуха довів, що загальна площа лісогосподарських насаджень по всіх підприємствах складає понад 160 тисяч га. Площа, на яку вже оформлено право комунальної власності за Сумською обласною радою та право постійного користування становить  70 тисяч га, що складає 44% від загальної площі земель лісового фонду ОКАП «Сумиоблагроліс». Також на площі 12,5 га проводяться роботи щодо оформлення правовстановлюючих документів. За його словами, разом з головою обласної ради Віктором Федорченком було опрацьовано питання щодо суми коштів, необхідних на виготовлення технічної документації. Ця сума попередньо складає 19,5 млн грн.

Перший заступник голови обласної ради Вадим Лисий акцентував, що ці кошти необхідні, щоб обласна рада не втратила землі.

Уважно вислухавши всю інформацію, голова Сумської ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх пообіцяв надати 3,2 млн грн з обласного бюджету. Це, за його словами, перший транш. Далі, від того, як відбуватиметься процес оформлення права власності, виділятиметься наступна сума.

Підсумовуючи нараду, голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко підкреслив, що лісова галузь є критично важливою для економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. «Але ми маємо зробити все для того, аби СОКАП «Сумиоблагроліс» працювало якомога ефективніше при найменших затратних ресурсах. Формування фінансово стійких та конкурентоспроможних лісогосподарських підприємств – процес тривалий, але треба не лише пришвидшити його, а й ретельно прорахувати всі економічні показники», - підсумував очільник депутатського корпусу. Він подякував Володимиру Артюху за розуміння та попереднє погодження щодо виділення коштів на оформлення права власності та права постійного користування земельними ділянками, які перебувають у користуванні дочірніми підприємствами СОКАП «Сумиоблагроліс».

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top