telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Микита Баня: Сфера медичних послуг – це ключовий напрямок роботи в тилу

На Сумщині остаточно сформовано та направлено на затвердження до МОЗ України Концепцію спроможної мережі Сумської області. За словами заступника голови Сумської обласної ради Микити Бані робота в цьому напрямку тривала два місяці. Було проведено багато засідань, детально вивчено та визначено мережі спроможних закладів, взято до уваги всі існуючі можливості обласних медичних закладів, враховані регіональні аспекти, пропозиції керівників лікарень, депутатів, очільників територіальних громад.

«Цей етап медичної реформи передбачає, що більш прості випадки лікуватимуть на місцях, а спеціалізовану медичну допомогу надаватимуть на вищому рівні, - наголосив Микита Баня. - Поряд з цим ті медичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі, не будуть ліквідовані, а продовжуватимуть функціонувати та матимуть право й надалі укладати контракти з Національною службою здоровʼя».

Відтак на Сумщині буде 7 надкластерних закладів охорони здоров’я, 6 кластерних закладів охорони здоров’я, 10 загальних лікарень.

До надкластерних закладів охорони здоров’я увійшли: «Сумська обласна клінічна лікарня» з приєднанням «Сумського обласного діагностичного центру, «Обласна дитяча клінічна лікарня», «Обласний клінічний перинатальний центр», «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені Зіновія Красовицького» з приєднанням «Регіонального клінічного фтизіопульмонологічного медичного центру» та «Обласного діагностичного центру у місті Шостка», «Обласна клінічна спеціалізована лікарня з приєднанням «Обласної спеціалізованої лікарні у місті Глухів», «Сумський обласний клінічний кардіологічний диспансер», «Сумський обласний клінічний онкологічний центр».

Кластерними закладами охорони здоров’я визначено:

  • у Сумському районі «Центральна міська клінічна лікарня» з приєднанням «Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди» та «Клінічної лікарні №4» та «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» з приєднанням «Клінічної лікарні №5»;
  • в Охтирсьому районі «Охтирська Центральна районна лікарня»;
  • у Роменському районі «Роменська центральна районна лікарня»;
  • у Конотопському районі «Конотопська центральна районна лікарня імені академіка Михайла Давидова»;
  • у Шосткинському районі «Шосткинська центральна районна лікарня» з приєднанням «Шосткинської дитячої лікарні».

Загальними лікарнями будуть «Білопільська міська лікарня», «Краснопільська лікарня», «Лебединська лікарня імені лікаря К. Зільберника» у Сумському районі. «Тростянецька міська лікарня» в Охтирському районі. Недригайлівська міська лікарня» у Роменському районі. Кролевецька лікарня», «Путивльська міська лікарня», «Буринська лікарня» у Конотопському районі. «Глухівська міська лікарня», «Ямпільська лікарня» у Шосткинському районі.

Також у кожному районі залишаться Центри медико-санітарної допомоги з філіями в окремих населених пунктах. Такими Центрами визначено «Великописарівську лікарню», «Липоводолинську лікарню», «Конотопську міську лікарню» «Середино-Будську міську лікарню».

Поза спроможною мережею залишаються КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань», КНП СОР «Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення», КНП СОР «Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер», КНП CОР «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», КНП СОР «Обласний медичний центр паліативної допомоги», КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка»,КНП «Стоматологічна поліклініка» Роменської міської ради, КНП «Шосткинська стоматологічна поліклініка» Шосткинської міської ради. Поза кластером – КНП Охтирської міської ради «Охтирська міська стоматологічна поліклініка»

За окремим напрямом будуть реформовані КНП СОР «Сумський обласний спеціалізо­ваний будинок дитини», ОКЗ «Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи», ОКЗ СОР «Сумський обласний Центр медико-соціальної експертизи».

«Сфера медичних послуг сьогодні є надзвичайно важливою. Це без перебільшення ключовий напрямок роботи, яку ми повинні організувати в тилу. Тільки завдяки правильно розробленим дорожнім картам щодо розвитку мережі закладів охорони здоров’я буде чітке розуміння, де і які медичні послуги отримуватимуть пацієнти, або ж де необхідно посилити матеріально-технічну базу. Кожен мед заклад бачитиме, які послуги необхідно розвивати відповідно до своєї ролі в мережі і як планувати кадрові та фінансові ресурси», - резюмував Микита Баня.

Остаточне рішення щодо спроможної мережі та Плану розвитку госпітальних округів буде прийнято МОЗ України до 1 липня поточного року.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top