telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

На Сумщині сформовано спроможну мережу закладів охорони здоров’я госпітального округу

Відбулося спільне фінальне засідання двох робочих груп – від Сумської військової адміністрації та обласної ради – щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я Сумського госпітального округу.

Заступниця голови військової адміністрації Олена Бойко наголосила, що за останні місяці було проведено різні формати засідань, зібрані пропозиції, які обговорювалися, аналізувалися і приймалися певні рішення. «На сьогодні ми маємо найбільш узгоджений варіант, як має виглядати Сумський госпітальний округ у найближчі три роки», - повідомила посадовиця.

Під час засідання присутні детально розібрали пропозиції обласної ради, які озвучив перший заступник голови Вадим Лисий. Так, було запропоновано приєднати КНП СОР «Обласна спеціалізована лікарня у м. Глухів» до КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» (надкластерний заклад).

Приєднати КНП СОР «Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр» до КНП СОР «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З.Й.Красовицького» (надкластерний заклад). Залишити окремими закладами у спроможній мережі закладів охорони здоров’я Сумського госпітального округу КНП СОР «Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення», КНП СОР «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», КНП СОР «Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер». У разі створення єдиного кластерного закладу, як спеціалізованого реабілітаційного центру для осіб з обмеженими можливостями, чорнобильського контингенту та ветеранів війни, вищевказані заклади доцільно приєднати до Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення і створити на його базі єдиний потужний реабілітаційний центр.

Також прийняте рішення залишити окремими закладами в спроможній мережі закладів охорони здоров’я Сумського госпітального округу КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»; КНП СОР «Обласний центр паліативної медичної допомоги»; КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка».

Заступник голови обласної ради Микита Баня зауважив, що робочою групою від обласної ради, до якої увійшли депутати, керівники лікарняних закладів, була проведена колосальна робота щодо формування спроможної мережі – інфраструктурного етапу медичної реформи. «Ми розуміємо, що це дасть можливість, в тому числі й обласній раді, як власнику лікарень, побачити де наразі є прогалини в наданні медичної допомоги, неефективний менеджмент, дефіцит обладнання чи кадрових ресурсів. Тому ми підійшли дуже ретельно, враховуючі всі нюанси, до формування спроможної мережі медичних закладів. Бо саме до них пріоритетно будуть спрямовані фінансові та матеріально-технічні ресурси, які значно обмежені у війну», - наголосив Микита Баня.

Також він в чергове порушив тему прикордонних лікарень. Присутні погодилися, що ряд цих медичних закладів варто включити до спроможної мережі, аби люди мали змогу отримувати якісні послуги.
Найбільше дискусій під час формування спроможної мережі госпітального округу точилося навколо медичних закладів обласного центру. Під час засідання надійшла пропозиція від Сумської міської ради, як має виглядати мережа закладів у місті Суми.

Тут пропонується створити дві кластерні лікарні. Першу – на базі Центральної міської клінічної лікарні, міської лікарні №4 та міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди. Другу – на базі міської клінічної лікарні №5 та клінічної лікарні Святого Пантелеймона.

Також були обговорені пропозиції по загальним лікарням у районах Сумської області.

Відтак, планується, що на Сумщині спроможна мережа включатиме сім надкластерних, шість кластерних (по одному у кожному з районів області, за винятком Сумського) та 10 загальних медичних закладів – три у Сумському районі, по дві у Конотопському та Шосткинському районах, по одній в Охтирському та Роменському районах.

Нагадаємо, наприкінці лютого в Україні стартував інфраструктурний етап медичної реформи. Її основна мета - переформатувати мережу медзакладів за принципом якості та доступності для людей. До 1 травня пропозиції всі області мають подати для погодження до Міністерства охорони здоров’я, а до 1 липня має відбутися погодження МОЗ України спроможної мережі та Плану розвитку госпітальних округів.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Субота, 29 квітня 2023, 08:20

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top