telegram Facebook Twitter instagram Youtube

211 окремий спеціальний батальйон ОК «Північ» відзначив першу річницю з дня створення

Привітати військових, які зараз знаходяться на відновленні і реабілітації після піврічного перебування у гарячих точках, приїхали керівники Сумщини, народні та обласні депутати, військові, волонтери, очільники районів і громад регіону.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, а священнослужитель ПЦУ провів молебень за полеглими.

211 окремий спеціальний батальйон ОК «Північ» був створений наказом Головнокомандувача ЗСУ 17 квітня 2022 року. Він складається повністю з жителів Сумщини. Командиром підрозділу також є наш земляк, повний кавалер відзнаки Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» Володимир Лаврик, який з 2014 року захищав країну від ворога, очолював Спілку ветеранів антитерористичної операції Сумської області та ДФТГ. За рік свого існування батальйон виконував бойові завдання в Донецькій області, зокрема, в містах Майорське, Нью-Йорк, Торецьк та Бахмут.

Командувач ОК «Північ», бригадний генерал, Герой України Дмитро Красильников, вітаючи бійців, наголосив, що один рік – це невеликий термін для існування частини. «Але під час війни він має велику вагу. Ви довели всім, і ворогу в тому числі, що ви відбулися як військова частина. Ви чітко, мужньо і з гідністю виконали покладені на вас завдання. Ціною свого здоров’я і життя ви завоювали ті традиції, які будете нести далі, і їх примножувати. На жаль, війна не завершена. Потрібно постійно займатися і підвищувати свій професійний рівень, аби наблизити день нашої Перемоги».

Генерал побажав бійцям терпіння, віри в себе і своїх побратимів, здоров’я військовим та їх родинам.

«Своєю самовідданою службою ви заслужили повагу не лише жителів Сумщини, а й усієї України, - звернувся до присутніх голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. – І це – найкраща оцінка вашим діям. Я пам’ятаю, як вперше спілкувався з вами. Тоді мене вразило що всі ви – люди абсолютно різних цивільних професій. Але ви взяли до рук зброю і стали на захист рідної землі. Низький уклін вам і велика шана. Я бажаю, щоб якнайскоріше настала наша Перемога, щоб ви всі повернулися до свого буденного мирного життя і ми всі разом відбудовуватимемо і відновлюватимемо нашу державу».

Вітали цього дня бійців і народні депутати України Ігор Молоток, Михайло Ананченко та Антон Швачко, які з перших годин вторгнення окупантів на нашу землю, допомагали військовим формуванням, неодноразово відвідували бійців під Бахмутом і привозили їм допомогу. Вони бачили на власні очі як самовіддано хлопці захищають українську землю, скільки безсонних ночей провели на передовій, і, на жаль, скількох побратимів втратили. Вони привозили їм автівки, буржуйки, необхідне військове спорядження, речі першої потреби.

Ігор Молоток акцентував, що бійці 211 батальйону за цей рік зробили неймовірне – вщент зруйнували міф про другу армію світу та плани рашистів на легку прогулянку Сумщиною. «З сумського добробуту ви перетворилися в потужний військовий підрозділ, яким пишаються Збройні Сили України. На жаль, на цьому шляху були не лише здобутки, а й втрати. Ім’я героїв – ваших побратимів, будуть записані в переможній історії України», - сказав Ігор Молоток.

Також до бійців на передову неодноразово приїжджали обласні депутати Вадим Лисий, Володимир Войтенко, Олександр Слюсар, Олексій Романько. Не лише фінансово та матеріально, а й як директор обласної лікарні потужну допомогу надавав з колективом закладу Володимир Горох. Як керівник Конотопського району і депутат обласної ради долучалася Тетяна Сизон. Не стояли осторонь депутати Сумської міської та Сумської районної рад. У річницю створення військової частини депутати дякували, що завдяки нашим героїчним землякам, тут, на Сумщині, люди мають можливість працювати, ростити дітей та допомагати захисникам. Та обіцяли допомагати аж доки не настане наша перемога.

Перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий акцентував, що для нього бойовий шлях легендарного комбата – Володимира Лаврика завжди є і буде прикладом по життю: «Він, маючи трьох неповнолітніх дітей, не лише сам став на захист країни, а ще й організував і систематизував людей навколо себе. І тепер кожен з них наближає нашу перемогу». Згадав Вадим Лисий і тих, хто вже ніколи не буде в строю. Подякував усім, хто боронить державу. Побажав здоров’я військовим та їх рідним.

Усі присутні не лише дякували Володимиру Лаврику та бійцям, а й вручали відзнаки, подарунки і сертифікати на відновлення матеріально-технічної бази.

Володимир Лаврик подякував гостям заходу за неоціненну допомогу, згадав весь шлях батальйону і розповів про подальші плани – відновитися, збільшити чисельність, отримати нові види озброєння і звільнити країну від ворога.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 19 квітня 2023, 10:17

Документи облради

Go to top