telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Маємо пам’ятати: До Дня визволення в'язнів фашистських концтаборів

11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Це пам'ятна дата на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору Бухенвальд почали інтернаціональне повстання.

Основний контингент таборів формувався з людей, яких нацисти визнавали «небажаними елементами». Степан Бандера, Олег Ольжич, Ярослав Стецько - тисячі українців опинялися за колючим дротом нацистських фабрик смерті, розташованих як на українській території, так і поза її межами.

У Сумах також діяли два концтабори Дулаг та Шталаг, в яких загинуло понад 5 тисяч людей, з яких 3,5 тисячі – військовополонені.

Трагедія Другої світової війни повторюється і сьогодні. З початком безпрецедентної російської агресії сотні наших воїнів знаходяться у російському полоні у страшних умовах. Їх повертають знесиленими, хворими, але не зломленими. Сподіваємося, що всіх українських полонених, які наразі перебувають у російських таборах, дочекаються вдома рідні.

Ми маємо пам’ятати страшні сторінки історії, аби припинити агресію, що становить загрозу не лише для України, а й для всього цивілізованого світу, нашої безпеки і стабільності.

 

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top