telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Набрали чинності зміни до деяких законів України щодо захисту державного кордону

Інформуємо, що 24 лютого 2023 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону України». Зміни були офіційно опубліковані в газеті «Голос України» та набрали чинності 23 березня ц.р.

Зокрема, Законом внесені зміни до низки нормативно правових актів, таких як: Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, Законів України «Про державний кордон України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про національну безпеку України» та ін.

Прийнятий Закон покликаний, насамперед, вдосконалити систему охорони держкордону та вирішити питання виділення земель для облаштування інженерних споруд вздовж лінії кордону. Крім цього, він визначає місце прикордонників в загальній системі сил оборони під час воєнного стану, встановлює порядок залучення до охорони державного кордону під час різних загроз Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції.

Так, внесеними Законом змінами до Закону України «Про державний кордон України» передбачено виділення вздовж українсько-російської та українсько-білоруської ділянок кордону смугу землі завширшки до 2 км для інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, а також встановлення на ній спеціального прикордонного режиму щодо заборони вільного в’їзду, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону України.

Також, Законом нормативно закріплені права прикордонників щодо участі у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України, протимінної діяльності, а також у заходах з відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно визнаного державного кордону України.

Крім цього, нормативно закріплено приведення до стандартів ЄС процедури видворення мігрантів, обмеження щодо звернення за статусом біженця, посилення відповідальності перевізників за перевезення осіб без належних документів на право в’їзду, а також встановлення відповідальності за ненадання інформації про пасажирів.

Окрім того Закон містить низку інших змін, спрямованих на покращення стану національної безпеки нашої країни.

З повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону України» можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/ftceh.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 27 березня 2023, 09:55

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top