
Документом передбачено відбудову пошкоджених інфраструктурних об’єктів області, які були зруйновані внаслідок воєнних дій.
Директор Громадської спілки «Центр стратегії відновлення України» Юрій Сербін розповів, що до очолюваної ним спілки увійшли 4 всеукраїнських громадських організації: «Спілка підприємців та промисловців», «Асоціація депутатів усіх скликань», «Спілка архітекторів України» та «Спілка виробників будівельних матеріалів». Її завданням стоїть використання потужностей науково-дослідних та проєктних інститутів, які входять до складу «Центру відновлення України»; залучення міжнародних фінансових донорів та партнерів; визначення спільно з органами місцевого самоврядування першочергових об’єктів, які треба відновлювати.
«У нас вже є домовленості з канадськими організаціями, які взяли на себе обов’язки підтримувати відбудову Сумщини. Зараз ми збираємо інформацію, надамо її нашим закордонним партнерам і спільно визначатимемо першочергові об’єкти на відновлення. Ми плануємо разом з проєктними організаціями, які знаходяться на території області, зробити оцінку пошкоджень об’єктів та виробляти проєктну документацію з ліквідації руйнувань. Далі, згідно з законодавчими процедурами, визначатимуться будівельні компанії, що проводитимуть роботи», - розповів Юрій Сербін.
Він додав, що підписання цього Меморандуму стало можливим завдяки його ініціатору, депутату Сумської обласної ради, директору ДП «Державний науково-дослідний та проєктно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» Вадиму Ващенку. Саме він, ще й як голова постійної комісії обласної ради з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв'язку, розвитку підприємництва, паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури, надзвичайних ситуацій та розвитку АПК, і визначений представником від Сумської області у цьому проєкті.
«Сьогоднішня зустріч – це декілька місяців перемовин, підготовки, - зазначив Вадим Ващенко. – Сумщину ми визначили як пілотний проєкт і згодом наш досвід стане прикладом для інших областей, як рухатися в умовах воєнного часу. Ми вже маємо розуміння, виготовляємо документацію, згідно за всіма нормами і положеннями, які зараз діють в державі, співпрацюємо з іноземними компаніями та корпораціями. Підписання Меморандуму закцентує увагу, що у Спілки є порозуміння з місцевою владою і стане поштовхом для більш дієвої роботи. Для Сумщини дуже важливо, щоб такі організації «заходили» в область і було якомога більше відбудованих об’єктів».
Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко назвав підписання Меморандуму гарною ідеєю і важливим кроком для відбудови Сумщини від наслідків розрухи, яку наш регіон отримав через вторгнення росії в Україну. Бо в області було зруйновано сотні будівель, споруд, які потребують відновлення.
Перший заступник голови обласної ради Вадим Лисий додав: «Для нас, як мешканців Сумщини, важливо, аби в область заходили кошти на відбудову і в регіоні були б якісно відремонтовані об’єкти інфраструктури».
Меморандум є безстроковим. Свої підписи під документом поставили голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко та директор Громадської спілки «Центр стратегії відновлення України» Юрій Сербін.
Останнє оновлення на Середа, 22 березня 2023, 17:55