telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині буде сформована мережа спеціалізованих медичних закладів

Наразі в Україні триває робота над удосконаленням надання медичної допомоги, у зв’язку з чим має бути сформована мережа спеціалізованих медичних закладів. На практиці це означає, що вся територія України буде розподілена на певні території обслуговування – госпітальні округи. У свою чергу, госпітальні округи будуть поділятись на менші території обслуговування – госпітальні кластери. Тобто в рамках кожного госпітального округу буде сформована своя єдина унікальна спроможна мережа закладів охорони здоров’я. 

Спроможні мережі госпітальних округів наразі вже формуються на регіональних рівнях. За їхню основу були взяті попередні напрацювання госпітальних рад, результати проведеного експертного аналізу на основі даних за декілька років, підходи та принципи формування спроможних мереж.

Про плани розвитку госпітального округу на Сумщині, вивчення організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, що спрямовані на підвищення ефективності та доступності медичного населення області, говорили депутати обласної ради, керівники обласної адміністрації, структурних підрозділів ОДА та закладів охорони здоров’я під час засідання робочої групи.

«Минулого року депутатами обласної ради була схвалена модель госпітальних округів, - розповіла заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації Олена Бойко. - Але на вимогу Кабінету Міністрів України змінено формат роботи, і тепер цей документ має бути повністю оновлений. До оновленої моделі треба включити плани розвитку кожного закладу охорони здоров’я, які підходитимуть під критерії спроможної мережі. На сьогодні Постановою припинено діяльність госпітальної ради, тому маємо перейти до іншого формату роботи для остаточного консолідованого прийняття рішення».

Посадовиця повідомила, що розробити документ треба до 1 травня, тож  закликала депутатів узяти активну участь у роботі.

Голова робочої групи Вадим Лисий наголосив, що напрямок діяльності, яким мають опікуватися члени робочої групи, є об’ємним, також продуктивна робота залежить від злагодженої співпраці з виконавчою гілкою влади. Насамперед для членів робочої групи є важливим розв’язання питань щодо належного функціонування комунальних закладів охорони здоров’я.

Заступник голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, директор обласної клінічної лікарні Володимир Горох акцентував на створенні конкурентно-медичного середовища на ринку медичних послуг. Він певен, що важливі передумови для створення сучасного медичного закладу будуються на кадрах, матеріально-технічній, лікувально-діагностичній базах (медичне обладнання), корисних площах.

Також він зупинився на оснащенні лікарень і в цьому напрямку попросив підтримки членів робочої групи стосовно розподілення до обласної клінічної лікарні ангіографа, бо на базі закладу планується відкриття нейрохірургічного відділення з рентген блоком. Наразі в лікарні власним коштом зроблено повний комплекс приміщень «під ключ» для його встановлення. Суттєвим моментом є те, що кадри для роботи на цьому обладнанні також підготовлені.

Заступник голови робочої групи Микита Баня зауважив, що в умовах оптимізації кожен медичний заклад потребує окремого опрацювання. «Але більшої підтримки потребують обласні медичні заклади. Бо саме в них зосереджене більш сучасне і дороговартісне обладнання. Для нас головне  – щоб пацієнти отримували якісні медичні послуги», - наголосив Микита Баня.

Під час дискусії щодо обласного перинатального центру і бажання Сумського міського пологового будинку визнати саме їх заклад перинатальним центром, Микита Баня додав, що у правомірності рішення Сумської міської ради з цього питання має розібратися управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації.

Після детального обговорення усіх питань, члени робочої групи вийшли з протокольним дорученням рекомендувати Сумській ОДА – військовій адміністрації надати пропозиції щодо спроможної мережі закладів охорони здоров’я Сумської області у розрізі кожного медичного закладу та сформувати пропозиції щодо участі у складі робочої групи по кожному блоку з напрацювань відповідних госпітальних кластерів для подальшого розгляду на черговому засіданні робочої групи. Також вирішили рекомендувати Сумському міському голові, керівництву Сумського району опрацювати питання щодо формування госпітального кластера в Сумському районі та обласному центрі.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top