telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Зноб-Новгородська громада розробила програму продовольчої безпеки за підтримки U-LEAD

Громади України продовжують налагоджувати систему продовольчої безпеки на місцях за допомогою експертів «U-LEAD з Європою».

У рамках «Програми продовольчої безпеки на 2022-2023 роки» Зноб-Новгородська селищна громада на Сумщині планує впровадити проєкт із покращення самозабезпечення харчовими продуктами місцевих домогосподарств. Відбуватиметься це шляхом надання послуг населенню комунальним підприємством з обробітку землі на пільгових умовах. Про це повідомив голова громади Петро Гончаров.

«Агресія російської федерації проти України та тимчасова окупація Сумської області навесні 2022 року порушила логістичні маршрути доставляння харчових продуктів до нашої громади. Це, своєю чергою, спричинило чимало труднощів у задоволені першочергових потреб населення. Ми, як і більшість громад України, не були готові до цього. Тому влітку 2022 року було прийнято рішення: спільно з експертами Програми «U-LEAD з Європою» розпочати роботу над розробкою програми продовольчої безпеки на 2022-2023 роки, яку ми затвердили на засіданні виконавчого комітету наприкінці жовтня 2022 року», - зазначив пан Гончаров.

Як повідомила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області Марина Лобова, Кабінет Міністрів ще на початку повномасштабного вторгнення ухвалив розпорядження від 29 квітня 2022 р. № 327-р щодо продовольчої безпеки в державі, яке передбачає для органів місцевого самоврядування створення таких програм продовольчої безпеки: «Для допомоги громадам у цьому питанні, Програма «U-LEAD з Європою» запровадила нову навчальну ініціативу та обрала чотири пілотні громади. Зноб-Новгородська – стала однією з них та єдиною на Сумщині. В рамках ініціативи, експерти допомагали фахівцям громад знайти дієві інструменти реагування на виклики у продовольчій сфері, спричинені війною».

Під час розробки програми, громада проводила опитування населення та отримала результати, на які не очікувала. Про це зазначив Леонід Сотніков, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Зноб-Новгородської селищної ради.

За його словами, згідно з отриманими даними середній рівень забезпеченості харчовими продуктами домогосподарств Зноб-Новгородської територіальної громади складає менш ніж 60%. У показниках кількості домогосподарств йдеться про забезпеченість лише 1,5 тис. домогосподарств із понад 2,6 тис.

«Це дуже низький показник, і це свідчить про те, що нам є над чим працювати. Саме тому програма продовольчої безпеки є актуальною для нас та допоможе нам розв’язати питання з продовольчими запасами продуктів, допоможе нам знайти й інструменти для допомоги населенню щодо самозабезпечення харчами їхніх домогосподарств», - зазначив Леонід Сотніков.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top