telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації

Депутати погодили надання дозволів на проведення ремонтів у комунальних некомерційних установах та надання приміщень КНП СОР «Сумський обласний кардіологічний диспансер» в оренду для відкриття Сумської філії Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України».

Зокрема дозволи на ремонти стосувалися КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний центр». Тут планують провести капітальний ремонт частин приміщень 1-го поверху головного корпусу під розташування хімієтерапевтичного відділення.

Начальник управління майном обласної ради Олександр Бутирський повідомив, що нині хімієтерапевтичне відділення не має повноцінного приміщення для розташування і знаходиться у відділенні променевої терапії. Це негативно впливає на умови перебування пацієнтів хімієтерапевтичного профілю, оскільки кількість ліжок значно обмежена, а черга на лікування складає до двох тижнів. Однак є можливість розмістити хворих на першому поверсі головного корпусу центру. Там треба зробити сучасний ремонт і підлаштувати всі кімнати під потреби хворих та медичного персоналу.

Також в онкологічному центрі планують провести реконструкцію променевого відділення під розміщення апарату МРТ, для цього попередньо треба виготовити проєктно-кошторисну документацію. Депутати погодили ці два питання, а після засідання комісії голова обласної ради Віктор Федорченко провів виїзну робочу нараду в онкологічному центрі стосовно подальшої реконструкції закладу.

В обласних обранців не виникло питань щодо надання дозволу КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» на проведення робіт по реконструкції системи електромережі для підключення генератора. А ось надання в оренду приміщень для відкриття Сумської філії Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України» обговорили більш детально.

Інститут серця є провідною профільною науковою та клінічною установою з питань кардіології. Рівень надання медичної допомоги пацієнтам на серцево-судинні захворювання відповідають кращим світовим стандартам, а сам Інститут досяг світового визнання. Щороку тут виконується 6200 операцій на серці, 2200 ендоваскулярних втручань, 800 операцій на серці у дітей та надається консультативно-діагностична допомога близько 120000 хворим на серцево-судинні захворювання і поєднану патологію. Інститут не припиняв надавати допомогу під час воєнного стану і приймає поранених, зокрема з травмами серця. Спеціалісти Інституту виїжджають у регіони для надання спеціалізованої допомоги, особливо в ті, які найбільше постраждали від бойових дій та мають потребу в забезпеченні профільною медичною допомогою через дефіцит медичних кадрів.

Місяць тому директор Інституту серця Борис Тодуров спілкувався з керівниками Сумщини щодо відкриття на базі обласного кардіологічного диспансеру філіалу Інституту серця і отримав схвальне рішення. Тож це питання винесли й на розгляд профільної комісії, під час якої перед депутатами виступив директор Сумського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Олександр Русанов. Члени комісії, уважно заслухавши керівника закладу, одноголосно підтримали цю пропозицію.

Голова комісії Віра Лаврик запропонувала повернутися до обласних програм у сфері медицини, особливо тих, що стосуються лікування та реабілітації військових, виділяти під ці програми кошти, бо, певна, здоров’я жителів області має бути для всіх представників органів влади та місцевого самоврядування пріоритетним.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 11 січня 2023, 11:36

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top