telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

На базі Сумського кардіологічного клінічного диспансеру планують створити філію Інституту серця МОЗ України

Про це йшла мова під час зустрічі директора Інституту серця МОЗ України, професора Бориса Тодурова з керівником військової адміністрації Дмитром Живицьким, головою обласної ради Віктором Федорченком, його першим заступником Вадимом Лисим та директором Сумського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Олександром Русановим.

Борис Тодуров розповів, що Сумська область – одна з небагатьох, де немає своєї кардіохірургії. Натомість є області, де по 3-4 клініки, в яких проводять успішні операції, в тому числі й з пересадки серця.

Ще до війни планувалося збудувати 8-поверховий хірургічний комплекс на базі Сумської обласної клінічної лікарні і проводити там усі операції, в тому числі й кардіологічні. Але тепер навряд чи ця ідея може бути втілена в життя, враховуючи, які масштаби матиме післявоєнна відбудова України. Тому є пропозиція добудувати до Сумського кардіодиспансеру хірургічний корпус, а ще створити філію Інституту серця.

«Філії Інституту серця вже працюють у Житомирі, Чернігові, Рівному, - розповів Борис Тодуров. - Їх співробітники проходять навчання на базі Інституту, отримують можливості писати дисертації, брати участь в операціях, привозити в Інститут пацієнтів. Окрім того, я особисто раз на декілька місяців приїжджаю у філію, читаю лекції, довожу до відома колег всі міжнародні стандарти роботи та адміністративні плани. Кожні три місяці приїжджатиме бригада кардіологів і досліджуватиме хворих. Також для жителів Сумщини будуть пільгові умови при проведенні операцій в Інституті серця».

Віктор Федорченко розповів відомому кардіохірургу, що на Сумщині вже є досвід реконструкції онкологічного центру, тож його можна взяти за основу і при розширенні кардіодиспансеру.

«За останні два роки ми в області за ініціативи Віктора Федорченка приділили серйозну увагу онкології. Але смертність від серцево-судинних захворювань більша. Вона складає 67%. Ми це розуміємо і тому зараз для нас кардіологічний напрямок має бути пріоритетним», - акцентував Дмитро Живицький.

Присутні обговорили можливі шляхи проєкту та будівництва нового корпусу, медичного наповнення диспансеру, пакетування НСЗУ, підвищення рентабельності клініки тощо.

Серед іншого Борис Тодуров наголосив, що сьогодні МОЗ всіляко сприяє наповненню лікарень сучасним обладнанням. Тож якщо за рік побудувати корпус, можна все інше закупити грантовими, міністерськими, благодійними внесками. Він вірить у спроможність і обласного керівництва, враховуючи досвід розвитку онкологічного центру, і у новопризначеного керівника кардіодиспансеру Олександра Русанова. Відомий кардіохірург охарактеризував свого сумського колегу як відповідального і професійного лікаря та менеджера, і одного з кращих спеціалістів.

Віктор Федорченко заявив про цілковиту підтримку філії Інституту серця на Сумщині та створення повноцінного обласного кардіохірургічного відділення. «Не дивлячись на надзвичайно тяжкий час, ми прагнемо збудувати нову модель охорони здоров’я області. І якщо нам вдасться створити надсучасний кардіологічний центр – це буде великою подією в галузі медицини», - висловив своє бачення голова обласної ради.

Присутні вирішили вивчити більш детально це питання і заключити Меморандум про співпрацю.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 31 березня 2023, 13:07

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top