telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сьогодні Сумщина разом з усією Україною відзначила 31-й День Незалежності

Вперше це відбувається в умовах воєнного стану.

Із самого ранку керівники області, Сум, народні депутати, депутати місцевих рад, військові, духовенство, поклали квіти до могил загиблих воїнів на центральному кладовищі, цвинтарі на Баранівці, до пам’ятника Героям Небесної Сотні й пам’ятника Тарасу Шевченку. Серед присутніх було багато громадян і дітей. Майже всі одягнені в вишиванки, тримали в руках національні прапори, стрічки й жовто-блакитні квіти.

Через попередження про можливі провокації та обстріли з боку ворога, урочистості пройшли у захищеному приміщенні.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко згадав шлях, яким Україна йшла до незалежності. «Це був тяжкий і тернистий шлях, але ми його подолали. Тільки начебто Україна стала на ноги й розправила крила, до нас прийшла біда, яка об’єднала всіх українців. Багато людей стали на захист держави. На жаль, багато є загиблих як серед військових, так і мирного населення. Вони навічно залишаться в пам’яті українців. Від імені депутатського корпусу обласної ради низько вклоняюся за мужність, патріотизм усім, хто в тяжку для країни хвилину став на її захист. Дякую всім, хто трудиться на місцях задля пришвидшення нашої спільної перемоги. Слава Україні! Слава Героям! Слава трудівникам! Добра, миру й незалежності нам усім», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко

Почесну відзнаку Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня він вручив Михайлу Бондаренку – першому заступнику Сумського міського голови і Олегу Рєзніку – секретарю Сумської міської ради. Також за сумлінну службу, мужність та з нагоди Дня Незалежності України грамоти обласної ради отримали військові.

«Сьогодні ми святкуємо з болем за загиблими військовими, мирними громадянами, дітьми. Немає нічого у світі, що може виправдати загибель дітей. Ми точно цього не забудемо й не пробачимо. Ми помстимося нашим ворогам. Це є наша відповідальність перед пам’яттю наших козаків і отаманів. Перед тими земляками, які відділи своє життя у другій світовій війні. Перед тими, хто виборював незалежність країни у 1991 році. Перед тими, хто виборював право нашої країни на життя під час революції гідності. Наша задача сьогодні – відновити кордони й захистити нашу незалежність», - говорив голова ОДА, керівник військової адміністрації Дмитро Живицький.

Він також вручив нагороди військовим, волонтерам і всім, хто наближає перемогу.

До присутніх звернулися й народні депутати України Михайло Ананченко та Антон Швачко. Вони дякували захисникам, бажали усім миру і висловили впевненість, що Україна вже невдовзі буде вільною, незалежною і цілісною – разом з Кримом, Херсоном, Донбасом і Луганщиною.

Для всіх цього дня лунали патріотичні пісні у виконанні місцевих вокалістів і музикантів.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top