telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах вшанували пам'ять Героїв Крут

29 січня 1918 року відбувся героїчний бій під Крутами, який дозволив Українській Народній Республіці виграти час для підписання Брест-Литовського мирного договору. Цього дня більшовицький загін червоноармійців вступив у битву з українським військом, у складі якого були студенти, гімназисти та курсанти. Цей бій став однією з найтрагічніших і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних подій 1917-1921 років. Саме Крути стали символом боротьби та одночасно нагадуванням про велику ціну, яку український народ заплатив за власну державність.

З нагоди пам’яті Героїв Крут у Сумах на вулиці, названій на честь загиблих студентів, гімназистів  і курсантів, відбулася церемонія покладання квітів, до якої долучився і заступник голови Сумської обласної ради Валерій Ісмаілов. Разом із представниками обласної та міської влади, учасниками АТО/ООС, громадськості та духовенства він вшанував хвилиною мовчання загиблих і взяв участь у заупокійній літургії, яку за загиблими героями відслужив священник ПЦУ.

Валерій Ісмаілов наголосив, що цей день має особливе значення для кожного українця, а більш за все – для молодого покоління.

«Цей бій, в якому сили ворога в 10 разів перевищували загін українських патріотів, став справжнім символом боротьби нашого народу за свободу і незалежність. Курсанти, гімназисти, кадети не дали можливість ворогу дійти до Києва. Вони були майже не озброєні, але сильні духом і показали приклад відданості заради майбутнього України. Сьогодні наші хлопці на Сході також показують зразок жертовності і патріотизму, як і ті герої, що загинули під Крутами. Я вважаю, що приклад молодих патріотів буде унаслідуваний наступними поколіннями», - сказав заступник голови обласної ради.

Він висловив упевненість, що Україна обов’язково стане сильною, заможною, міцною державою, про яку мріяли Герої Крут.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top