telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумській обласній раді відбулася нарада щодо роботи та контрактування закладів медичної сфери на 2022 рік

Під головуванням керівника Сумської обласної ради Віктора Федорченка відбулося засідання робочої групи щодо вивчення резервів наповнення місцевих бюджетів, економного, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів у комунальних підприємствах галузі охорони здоров’я.

У заході взяли участь керівники обласної ради, депутати, очільники облдержадміністрації та її профільних управлінь, директори медичних закладів.

Про ситуацію у своїх підприємствах розповіли директори спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення, госпіталю ветеранів війни, кардіологічного диспансеру, перинатального центру, діагностичного центру, фтизіопульмонологічного медичного центру і центру інфекційних хвороб та дерматології імені З.Й. Красовицького.

Ситуація у медзакладах різна. В основному все залежить від пакетів, які контрактує НСЗУ. Окремі підприємства зможуть самостійно справитися із виплатою підвищених зарплат, інші мають оптимізуватися.

«Заклади, які мають велику кількість пакетів, дійсно отримають більше грошей, і це, вочевидь, дозволить їм, за бажання та вміння, підняти зарплати персоналу. Проте для деяких закладів, які законтрактовані НСЗУ на невелику кількість послуг, грошей може не вистачити, щоб виконати постанову уряду», - наголосив під час обговорення перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.  Він зауважив, що можливо депутати звертатимуться до керівництва країни, аби з державного бюджету була надана цільова субвенція для забезпечення підвищення праці медичних працівників. Бо для обласного бюджету цей тягар заважкий.

Начальник управління майном облради Дмитро Нагорний звернувся до керівників ОДА, аби спільно працювати в цьому напрямку. Голова майнової комісії Віра Лаврик запропонувала керівникам лікарень надати депутатам повний аналіз по наповненості лікарень, необхідності відділень та ліжок, можливості економії. Лише після цього буде очевидний кошторис.

«Коли ми отримаємо від вас ці розрахунки, ми зможемо зустрітися з представниками НСЗУ і говорити з ними мовою цифр», - звернувся до директорів медзакладів Віктор Федорченко.

Депутат Микита Баня наголошував, що для того, аби зрозуміти, скільки насправді потрібно коштів на зарплату, варто проаналізувати поточну ситуацію, дочекатися глобальних ставок та тарифів за пакетами НСЗУ. А ще, певен, керівники мають першочергово витрачати кошти на зарплати, а не на інші потреби установи. І тільки залишки вкладати у розвиток.

Голова бюджетної комісії Олег Медуниця порушив питання фінансування 4 обласних закладів, які не підпадають під контрактування з НСЗУ, – Сумський обласний спеціалізований Будинок дитини, Центр медико-соціальної експертизи, Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи й Обласна база спеціального медичного постачання. 

У підсумку присутні вирішили, аби директори медичних установ опрацювали більш детально свої показники, надали інформацію з урахуванням та без урахування підвищення зарплат до управління охорони здоров’я ОДА. Далі ця інформація буде озвучена перед представниками НСЗУ, які планують приїхати на Сумщину в останній декаді січня.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 14 січня 2022, 17:16

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top