telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині пройшов V освітній форум «Освіта Сумщини. Синергія та трансформація»

8 грудня у Косівщинському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Лесі Українки Степанівської селищної ради Сумського району відбувся освітній форум.

Під час заходу керівники Сумщини, освітяни, народні та обласні депутати, у ході конструктивного діалогу обговорили подальші вектори розвитку освітньої галузі регіону.

Було презентовано нову концепцію розвитку системи освіти Сумської області, яка розрахована на три роки. Її представила присутнім директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова.

Посадовець зазначила, що оновлений проект програми передбачає диференціацію традиційних напрямків та включає нові формати, зокрема, передбачено реалізацію  психологічного супроводу освітнього процесу, втілення права на отримання якісних освітніх послуг особами з особливими освітніми потребами, професійне зростання педагогічних працівників, розвиток освіти і науки, фахової передвищої та вищої освіти й інші. Пріоритетом всіх заходів, передбачених напрямками програми, є безпека всіх учасників освітнього процесу, збереження їх здоров’я та створення комфортних умов для кожного. Проект програми за вектором реалізації цього напрямку включає заходи з протипожежної безпеки, охоронні заходи, також розширено розділ щодо безпечного і якісного харчування.

«Серед пріоритетів програми – якість освіти. Наші діти мають бути конкурентоспроможні, незалежно від того, де вони навчаються – у школі чи гімназії, ПТУ чи закладі вищої освіти, і мати обов’язково робочі місця на Сумщині, а не десь за кордоном. Адже саме молодь має розвивати та розбудовувати сьогодні і через кілька років нашу Сумщину», - наголосив голова ОДА Дмитро Живицький.

Обласні та народні депутати акцентували увагу, що тема освіти є першочерговою та дуже важливою, адже вона стосується навчання, виховання й становлення наступних поколінь українців, які будуватимуть країну в майбутньому.

«Мені дуже приємно, що у цьому напрямку є порозуміння і співпраця між обласною радою, облдержадміністрацією, нардепами, керівниками територіальних громад. Останні знають, куди направити ці кошти, щоб вони працювали і приносили користь дітям. На жаль, усі ми розуміємо, що бюджет важкий і на освіту коштів не вистачає. Але ми намагатимемося зі свого боку допомагати в реалізації всіх ініціатив, усіх кроків, усіх реформ для розвитку освіти Сумщини», - зазначив депутат обласної ради Микита Баня.

У рамках форуму було презентовано соціально-освітній проект «Діти розбудовують громаду», алгоритм роботи із системами Е-журнал та Е-щоденник. Голова ОДА повідомив, що на Сумщині планують реалізувати мінімум 10 освітніх проектів, які включатимуть в себе термомодернізацію будівлі, благоустрій території, внутрішнє наповнення тощо. Також до цих сучасних закладів вестимуть відремонтовані дороги.

«Для успішного розвитку української освіти ключовими умовами є розбудова необхідної інфраструктури, забезпечення кадрового потенціалу, мотивація здобувачів освіти та її актуальний зміст, що відповідає потребам сучасного світу, - сказав Михайло Ананченко. - Тому що будь-яка сфера неможлива без добре освічених, ерудованих, креативних громадян. Тож ми рухаємося у правильному напрямку».

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top