telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Виставка-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття» в Сумському обласному краєзнавчому музеї

Згідно з Указом Президента «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» в Україні та на Сумщині вшановують пам’ять страчених євреїв, українців, ромів та осіб інших національностей у Бабиному Яру. Трагедія, від якої здригнувся світ, стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового вбивства людей.

29 вересня 2021 р. Сумський обласний краєзнавчий музей презентував виставку-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття».

У заході взяли участь керівництво області, голова іудейської релігійної громади та директорка благодійної організації Сумський єврейський фонд «Хесед Хаїм» Єлизавета Шерстюк. Учасниками відкриття виставки були студенти філії Харківського Національного університету внутрішніх справ, Сумського фахового коледжу мистецтв та культури ім. Д. Бортнянського, працівники закладів культури області, представники громадськості. 

Присутні зазначали, що вбивство мирних громадян у Бабиному Яру – одна з найтрагічніших сторінок в історії Другої світової війни і ми маємо пам’ятати про цю трагедію, адже війна – це зло і тільки мир та спокій принесуть процвітання державі.

Голова іудейської релігійної громади та директорка благодійної організації Сумський єврейський фонд «Хесед Хаїм» Єлизавета Шерстюк наголосила, що злочином є вбивство людей за національними, релігійними ознаками. Сучасне покоління варто виховувати за принципами толерантності та поваги один до одного. Хвилюючим моментом стало її виконання пісні-присвяти жертвам Голокосту.

Директор музею Владислав Терентьєв у своєму виступі сказав, що Бабин Яр був не єдиним місцем злочинів в Україні. На Сумщині в період окупації, майже в кожному місті та селищі, були свої «Бабині Яри». Наразі на місцях масових страт та поховань встановлено пам’ятники. Пам’ять про Голокост – це також вшанування Правидніків народів світу, серед яких понад 20 осіб, біографічно пов’язаних Сумщиною.

Під час заходу студент Сумського фахового коледжу мистецтв і культури Антон Стовбун прочитав вірш «Бабин Яр». 

Про зміст виставки розповіла науковий співробітник музею Олена Любимова.

Присутні здійснили символічний удар у «Дзвін пам’яті» і вшанували пам’ять загиблих у  Бабиному Яру хвилиною мовчання.

Лейтмотивом заходу стала теза: «Тиша місць пам’яті про жертв «Голокосту від куль» промовляє до сучасників: «Ніколи знову».

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 01 жовтня 2021, 09:38

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top