telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Оприлюднена Резолюція Зборів УАРОР «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад»

Після редакційних правок, Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов підписав Резолюцію Зборів «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад».

Резолюція була підтримана головами районних рад 2 липня.

Головні положення документу стосуються фінансових гарантій органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня.

Зокрема, пропонується зараховувати до загального фонду районних бюджетів 3 відсотки податку на доходи фізичних осіб.

Також УАРОР виступає за доповнення переліку видатків, які можуть здійснюватися за рахунок районних бюджетів, з поміж іншого на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, спорт та туризм.

Щодо оперативних кроків, голови районних рад виступають за виділення до кінця липня субвенції на утримання рад, зважаючи, що кошти, відповідно до опитувальника УАРОР, станом на 1 липня у більшості закінчуються або взагалі відсутні.

Крім того, Резолюція викладає бачення УАРОР щодо подальшого впровадження децентралізації, змін до Закону Про місцеве самоврядування, а також наполягає на суб’єктності районних рад у тексті Закону Про співробітництво територіальних громад.

Резолюція буде надіслана керівництву держави.

Ознайомитись з текстом Резолюції можна натиснувши СЮДИ.

Довідково:

Українська асоціація районних та обласних рад провела всеукраїнське опитування серед районних рад про стан та проблеми їхньої діяльності. За результатами опитування виявлено, що станом на 1 липня 2021 року велика кількість об’єктів соціальної інфраструктури ліквідована, припинила повністю або частково надавати послуги.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top