telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Жінки-депутати Сумської обласної ради - приклад жіночої мудрості й толерантності в політиці

Їх – представниць прекрасної статі – серед обласних обранців у восьмому кликанні лише п’ятнадцять. Але що важить політика, яку називають суто чоловічою справою, без жіночої мудрості, позитивізму, толерантності, інтелігентності, одночасної м’якості й суворості при прийнятті важливих і грамотних політичних рішень?! Саме жінки-депутати надихають колег на ініціативи, добрі справи, врешті, спонукають до продуктивної роботи.

Повноправні партнери чоловіків - обласних парламентарів, вони різні за віком, професіями, життєвим досвідом, але всі мають щире бажання поліпшити життя земляків. Поєднуючи обов’язки берегинь своїх родин, жінки успішно виконують громадську роботу, постійно самовдосконалюючись і самореалізуючись. При цьому залишаються неповторними й енергійними, мужніми й принциповими, милими й чарівними.

Віра Лаврик не перший рік очолює Управління виконавчої дирекції Фонду соцстрахування України у нашій області, але за її плечима багаторічна депутатська робота в радах різних рівнів. Став для неї пам’ятним, хоч і дуже непростим, рік, коли виконувала обов’язки голови Сумської обласної ради. Ураховуючи неабиякий досвід громадської роботи, організаторські здібності, депутати тепер довірили Вірі Іванівні стати біля керма постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації. А ще її обрано заступником керівника фракції ПП «Слуга народу». Колега по фракції Тетяна Євдокимова теж не вперше обирається депутатом. Вона - голова Сумської обласної ради профспілок. Нині Тетяна Олександрівна успішно поєднує основну роботу з обов’язками секретаря постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, материнства та дитинства.

Серед інших представниць фракції партії «Слуга народу» - начальник радіостанції радіогрупи інформаційно-телекомунікаційного вузла Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Людмила Чегринець та завідувач сектору з охорони здоров’я Роменської міської ради Оксана Кужель. Обоє входять до складу постійної комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, зв’язків із громадськістю, інформаційної та регуляторної політики, де Оксана Василівна є секретарем. До речі, з 9 членів цієї комісії семеро – жінки.

З перших днів депутатства активно включилася в роботу, увійшовши до складу бюджетної комісії, Тетяна Сизон. Саме її обрали головою депутатської фракції ПП «За майбутнє». У своїй фракційній роботі й не тільки Тетяна Анатоліївна послуговується підтримкою колег, насамперед жінок-однодумців: декана факультету історії, права та міжнародних відносин СДПУ Юлії Вікторівни Подрєз, яка наразі є секретарем фракції, та доктора економічних наук, професора кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ Ірини Іванівни Д'яконової, яка очолює жіночий рух «За майбутнє» в Сумській області.

Перш ніж очолити Сумський коледж економіки і торгівлі Тетяна Гончаренко пройшла довгий і тернистий шлях становлення – від викладача у виші до секретаря Сумської міської ради, начальника відділу організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради. А ще Тетяна Петрівна – багатодітна мама. Радують успіхами, вселяють надію, дарують щастя два сини і донька. Її колега по фракції ПП «Наш край» Тетяна Савенко багато років очолює непростий заклад – Будищанський психоневрологічний інтернат. Тож не випадково й Тетяна Іванівна й Тетяна Петрівна нині працюють у постійній комісії, яка опікується саме питаннями охорони здоров’я, освіти, материнства та дитинства.

Практично легендою парламентаризму на Сумщині є Катерина Приходько. Свого часу засідала у Вищому законодавчому органі колишнього Союзу, а вже за часів незалежності кілька скликань обиралася депутатом рад різних рівнів, в тому числі й Сумської обласної. А ще Катерина Степанівна очолює Фонд національної пам’яті в Сумській області, допомагає жінкам долати труднощі. Тож вона – авторитет не тільки для однопартійців з фракції ПП «Батьківщина», а й для інших колег-депутатів. Її молодша колега по депутатському корпусу Віра Мотречко теж має за плечима досвід не одного року депутатства, громадської роботи. А в останніх двох каденціях Віра Володимирівна успішно справляється з обов’язками заступника міського голови м. Суми. Тому й дала згоду стати членом постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації.

Наймолодша серед жінок-обласних парламентарів - Анастасія Ткачова, але це ніяк не впливає на її бажання й уміння відповідально ставитися до прийняття виважених рішень на засіданнях постійної комісії, де розглядають питання розвитку місцевого самоврядування, депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, зв’язків із громадськістю. Одночасно Анастасія Ігорівна є секретарем фракції «Опозиційна платформа – за життя». А приватний підприємець Ірина Анатоліївна Жиленко вирішила, що більше користі громаді принесе, якщо працюватиме у комісії, де наріжним каменем діяльності депутатів є розв’язання питань спільної власності територіальних громад та приватизації.

Заступник генерального директора Роменського колективного виробничо-торговельного об’єднання «ТАЛАН» Олена Олексіївна Беркут та заступник начальника управління майном обласної ради Інна Владиславівна Козачок представляють у депутатському корпусі обласної ради восьмого скликання політичну партію «Європейська солідарність». Цілеспрямовані в досягненні мети, умілі очільники дорученої ділянки роботи, знайшли своє місце в комісії, де на порядку денному питання адміністративно-територіального устрою, законності та правопорядку, зв’язків із громадськістю, інформаційної та регуляторної політики тощо.

Так, жінки в обласній раді – не данина моді, а свідчення їхнього професіоналізму, адже добре розбираються в суспільних, соціальних, політичних процесах. Вони послідовні й виважені у своїх діях, гнучкі й конструктивні.

«Нам, чоловікам, залишається лише пишатися такими колежанками, - наголошує голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. – А напередодні Жіночого дня адресую їм вітання зі святом, зичу молодості, енергії, віри у завтра. Нехай щодень для них, їхніх родини буде сповнений світлом, добром і перемогами! Словом, усім, що є найкращим!»

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 березня 2021, 10:04

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top