telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

На порядку денному бюджетної комісії Сумської обласної ради – основний фінансовий документ області на 2021 рік

16 грудня відбулося перше у восьмому скликанні засідання комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва. Депутати підтримали пропозицію свого очільника Євгена Южакова й обрали трьох заступників голови комісії Сергія Іщенка, Миколу Войтенка та Володимира Поцелуєва. Секретарем депутатської комісії став Борис Пересадько.

Далі обласні обранці погодили зміни до Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки» та до Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017 -2020 роки.

Директор Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко доповіла про зміни до обласного бюджету на 2020 рік. Зокрема йшлося про перерозподіл коштів. Так, виділено 800 тисяч гривень обласній клінічній лікарні на ремонт прийомного відділення для встановлення апаратів КТ, придбаних за державний кошт, та 3,5 млн гривень з резервного фонду для виплати заробітної плати медикам та освітянам Середино-Будського та Путивльського районів.

Далі Олена Геннадіївна доповіла про проект рішення «Про обласний бюджет на 2021 рік».

Обласний бюджет прийдешнього року має забезпечити збалансований розвиток, зростання добробуту та підвищення якості життя населення області, а також потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, а також забезпечити видатки на харчування та медикаменти. Передбачено фінансову підтримку певних категорій громадян – чорнобильців, учасників АТО та їх сімей. Заплановано кошти на лікування та оздоровлення дітей, які перебувають на утриманні в обласних комунальних дитячих закладах. У 2021 році, як і у попередні роки, передбачено поетапне зростання розміру прожиткового мінімуму: зростуть у грудні до грудня попереднього року на 9,3 відсотка.

Таким чином видаткову частину обласного бюджету в цілому сформовано в сумі 2,8 млрд гривень. Видатки обласного бюджету (без урахування трансфертів місцевим бюджетам області)склали 2,7 млрд гривень (загальний фонд – 1,8 млрд гривень, спеціальний фонд – 956 млн гривень). Обсяг видатків загального фонду буде спрямовано на державне управління, освіту, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру, фізичну культуру і спорт.

На жаль, бюджет-2021 дуже складний і потребує доопрацювання. Тому депутати бурхливо стали обговорювати проект. Чимало питань до доповідуючої надійшло від Тетяни Сизон, Олега Медуниці, Валерія Волкова, Володимира Поцелуєва, ДмитраЄфіменка, Вадима Лисого, Миколи Войтенка, Дмитра Нагорного.

Депутати зійшлися на думці, що бюджет-2021 треба приймати, аби увійти у новий рік з життєдайним, хоч і не зовсім досконалим, фінансовим документом. Тож висловили цілу низку зауважень і пропозицій. Зокрема йшлося про необхідність розробки стратегії дій на майбутнє, адже рік 2021 передбачається бути складним, в тому числі й у фінансовому аспекті. Необхідно, не відкладаючи, перевірити роботу комунальних підприємств, які мають приносити прибутки, а не чекати зовнішніх дотацій. Треба переглянути можливість зменшення коштів на висвітлення у ЗМІ діяльності обласної ради та ОДА, вивчити так звані водні, земельні, лісові резерви, оптимізувати діяльність окремих освітніх та медичних закладів тощо.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко, який брав участь у засіданні бюджетної комісії, повідомив депутатів, що керівництво обласної ради, ознайомившись з проектом бюджету на наступний рік, вирішило створити робочу групу з представників усіх фракцій в обласному парламенті, спеціалістів різних галузей, аби вивчити усі озвучені проблеми й знайти шляхи наповнення обласного бюджету. Такий робочий орган почне свою діяльність уже в січні.

У результаті бурхливого обговорення проекту обласного бюджету на 2021 рік місцеві парламентарі рекомендували розглянути документ на сесії обласної ради.

Наостанок члени бюджетної комісії підтримали звернення Львівської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад щодо внесення змін до бюджетного законодавства в частині розподілу екологічного податку.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 17 грудня 2020, 10:30

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top