telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги: де і як можуть захистити свої права жителі Сумщини

Другий рік поспіль проводиться всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, приурочений до Дня прав людини, який відзначається 10 грудня. Громадяни мають можливість отримати юридичні консультації (первинна допомога) та захист (вторинна допомога) в центрах та бюро правової допомоги, які розташовані на всій території України, у тому числі й на Сумщині

Завітавши в найближчий центр чи бюро правової допомоги (інформацію про них можна знайти за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/, клієнти можуть скористатися такими послугами: консультації з правових питань; складання заяв, скарг, документів; доступ до вторинної правової допомоги та медіації; захист; представництво інтересів в судах; доступ до сервісів Міністрества юстиції України тощо.

Так, у всеукраїнський день безоплатної правової допомоги також запланована низка заходів. Зокрема, 10 грудня перший клієнт, який завітає до центру безоплатної вторинної правової допомоги, стане учасником акції «Перший клієнт у #ДеньБПД» й отримає пам’ятні сувеніри.

Окрім цього, 10 грудня у всеукраїнський день безоплатної правової допомоги фахівці центрів, адвокати, а також клієнти зустрінуться з представниками ЗМІ, презентуючи так звані «живі історії» – приклади успішного захисту порушених прав громадян, які скористалися послугами системи безоплатної правової допомоги.

«Незважаючи на всю складність 2020 року у зв’язку з пандемією, ми й надалі продовжуємо надавати якісну безоплатну правову допомогу жителям Сумщини, адже розуміємо, що правовий захист громадян не можна поставити на паузу. За 9 місяців поточного року місцевими центрами надано 20437 юридичних консультацій та роз’яснень громадянам, а 2073 особи отримали безоплатну вторинну правову допомогу», – говорить директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко.

Безоплатну правову допомогу можна також отримати дистанційно зателефонувавши за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через GooglePlay чи AppStore за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE

Потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат  «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot

Всі, кому потрібна правова консультація, можуть поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid

Правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

Довідково: за отриманням безоплатної правової допомоги на Сумщинізвертайтеся до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Конотопський місцевий центр – 41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47

Охтирський місцевий центр – 42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23

Сумський місцевий центр – 40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Шосткинський місцевий центр – 41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 10 грудня 2020, 11:33

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top