telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Честь і трагедія України: до Дня пам'яті героїв Крут

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії України 1917-1921 років. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». 2006 року на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовиків під проводом полковника Михайла Муравйова. Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати складали до 300 убитих, поранених, полонених. 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі. І тільки після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави.

На думку голови Сумської обласної ради Володимира Токаря, жертовність у боротьбі за державу зовсім молодих людей стала символом патріотизму. Не випадково захисники України під Крутами – справжні герої. Саме вони стали провісниками нашої незалежності, героїчної сторінки новітньої історії

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Середа, 29 січня 2020, 09:05

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top