telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Тимчасова контрольна комісія Сумської обласної ради з питань вивчення функціонування обласного онкодиспансеру підбила підсумки

Ще у лютому цього року депутати обласної ради на підставі чисельних скарг громадян області на незадовільне лікування в КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» створили Тимчасову контрольну комісію на чолі з депутатом обласної ради Владиславом Луговим. До складу комісії також увійшли заступник голови обласної ради Тетяна Головко, депутати Олександр Будник, Микола Ільченко, Сергій Іщенко, Володимир Поцелуєв, Олександр Стрельченко. Нині настав час звітувати.

Як повідомив голова Комісії депутати вивчали ситуацію безпосередньо на місці. Крім того, в період з лютого до грудня цього року було проведено 3 засідання. До роботи залучалися заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, представники управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації, головний лікар онкодиспансеру, голови постійних комісій обласної ради: з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва; з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров'я, материнства та дитинства. 

Комісія встановила, що протягом 2018 року заклад отримав фінансування з обласного бюджету на загальну суму 40285,1 тис. грн для здійснення тільки поточних видатків та власні надходження на загальну суму 6179,0 тис. грн. Капітальні видатки за спеціальним фондом склали 6376,9 тис. грн, що становить 13,7 % від загальної суми отриманого фінансування. За минулий рік надійшло основних засобів на загальну суму 6508,2 тис. грн, у тому числі: отримано безкоштовно на суму 4099,1 тис. грн (з них у межах обласної власності 664,6 тис. грн) та придбано за бюджетні кошти на суму 2409,1 тис. грн. Разом з тим у 2018 році заклад подав до управління майном Сумської обласної ради лише одну заявку щодо придбання медичного обладнання (проявна машина СР 1000 та Мобільна операційна лампа KL-05LI з акумулятором).

За 9 місяців уже 2019 року заклад отримав фінансування з обласного бюджету на загальну суму 36138,9 тис. гривень. Капітальні видатки за цей же період склали 3531,3 тис. грн, що становить 9,8 % від загальної суми отриманого фінансування. Надійшло основних засобів на загальну суму 6554,1 тис. грн, у тому числі: отримано безкоштовно на суму 3956,6 тис. грн (з них у межах обласної власності 3845,8 тис. грн) та придбано за бюджетні кошти на суму 2597,5 тис. грн.

З початку 2019 року КНП СОР«Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» не тільки отримав додаткове фінансування, а й приміщення під розміщення поліклінічного відділення. У ньому нині завершуються ремонтні роботи. Також частково проведена модернізація та повна заміна джерел іонізуючого випромінювання в гамма-терапевтичних апаратах, отримано сучасний цифровий мамографічний комплекс. Онкодиспансер придбав апарат для дослідження кишково-шлункового тракту, замовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво приміщення під розміщення сучасного лінійного прискорювача.

Комунальний заклад (через управління майном обласної ради) придбав медичне обладнання на загальну суму 4019,8 тис. грн та капітально відремонтував приміщення на суму 2630,6 тис. грн. Крім того, в 2019 році управління майном обласної ради уклало договір на виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт «Реконструкція променевого відділення № 2 з будівництвом приміщень для встановлення лінійного прискорювача ОКЗ Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер за адресою: м. Суми, вул. Привокзальна, 31» на суму 1135,6 тис. грн. І на думку Комісії, це найголовніше досягнення цього року.

Але слід констатувати, що Сумська область не зможе отримати кошти з ДФРР у наступному році ні на будівництво спеціального приміщення під розміщення лінійного прискорювача, ні для його придбання.

- Уже 23 грудня 2019 року ми маємо отримати від виконавця ПП «Суми Южана» проектно-кошторисну документацію на будівництво приміщення, - звітує голова Тимчасової контрольної комісії Владислав Луговий. - Згідно зі статтею 24-1 Бюджетного кодексу України документи на фінансування об’єктів на наступний рік подаються до 1 травня поточного року. Крайній термін, коли у ДФРР могли б розглянути цей проект, 1 серпня поточного року. Жоден із цих термінів, на жаль, не дотримано. Тому необхідно докласти максимум зусиль, щоб хоча б до 1 травня 2020 року проект був зареєстрований у ДФРР.

Як не прикро, встановити лінійний прискорювач, який безкоштовно обслуговуватиме мешканців області, - це лише один із напрямків лікування онкохворих. Без комплексної програми, яка б врахувала усі можливі заходи та передбачила джерела їх фінансування, проблема не вирішиться.

Зрозуміло, що області потрібна суттєва допомога держави. І вона полягає не тільки у виділенні коштів на будівництво спеціального приміщення, а й на придбання лінійного прискорювача (загальна сума – 110 млн грн), забезпечення ліками на хіміотерапію (близько 30 млн грн на рік).

Отож, за результатами вивченої ситуації, Тимчасова контрольна комісія рекомендує управлінню охорони здоров’я ОДА спільно з управлінням майном обласної ради розробити, підготувати та надати на затвердження обласної ради проект Програми розвитку онкологічної служби в області на 2020 – 2022 роки.

Обласній державній адміністрації підготувати розрахунок сум, пропорційно кількості мешканців, які необхідно передбачити місцевим радам у своїх бюджетах, для придбання лінійного прискорювача та підготувати пропозиції щодо планування у місцевих бюджетах на 2020 рік субвенцію обласному бюджету для придбання лінійного прискорювача та будівництво приміщення для його розміщення.

Голова Сумської обласної ради спільно з очільником ОДА має розглянути можливість акумулювання коштів благодійних внесків від установ, підприємств, організацій та приватних осіб на придбання лінійного прискорювача та будівництво приміщення для його розміщення. Від головного лікаря обласного клінічного онкологічного диспансеру депутати чекають план заходів (програму) щодо функціонування закладу, розробленого

спільно з управлінням охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації розробити

Звіт Тимчасової контрольної комісії, яка вивчала діяльність обласного онкодиспансеру, депутати обласної ради затвердили на пленарному засідання 31 сесії.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 20 грудня 2019, 14:26

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top