telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

«Подвиг партизанів у роки Великої Вітчизняної війни назавжди залишиться в нашій пам’яті й історії»

З такими словами звернувся до ветеранів депутат обласної ради Олександр Стрельченко на заходах до Дня партизанської слави, які пройшли 22 вересня у Путивлі.

«Партизанський рух в Україні за своїми масштабами був одним з найпотужніших в Європі. Подвиг партизанів і підпільників у роки Великої Вітчизняної війни назавжди залишиться в нашій пам’яті і нашій історії. Від імені голови Сумської обласної ради Володимира Токаря і всього депутатського корпусу низько вклоняємося вам, дорогі ветерани, і висловлюємо щирі слова подяки за ваш подвиг та перемогу. Наш обов’язок – надавати вам підтримку і ми, як депутати обласної ради, будемо намагатися робити все для цього», – зазначив обранець.

Олександр Стрельченко разом з колегами по депутатському корпусу поклав квіти до пам’ятників двічі Героя Радянського Союзу Сидора Ковпака та Героя Радянського Союзу Семена Руднєва у Путивлі. Далі всі взяли участь у заходах, що пройшли у Спадщанському лісі – колисці партизанського руху, де на початку війни почали формуватися перші загони народних месників.

Депутат обласної ради Микола Войтенко нагадав, що на території Сумської області в роки війни діяв 41 партизанський загін. На базі 21 з них були сформовані партизанські об’єднання. Також саме на Сумщині в роки Великої Вітчизняної війни на окупованій гітлерівцями території 23 лютого 1942 року відбувся перший і єдиний парад партизан в селі Дубовичі Кролевецького району. По головній вулиці села йшли партизани, їхали підводи зі зброєю. На сусідній вулиці вони переодягалися і знову йшли парадом. Таким чином, вони хотіли залякати німців, показати, що партизанський загін величезний. І їм це вдалося.

За роки війни партизанами було здійснено 19 рейдів, здолано 52 тисячі кілометрів, близько 180 тисяч осіб пройшло через партизанські загони. Кожен десятий партизан не повернувся з поля бою. Підпільниками та партизанами було знищено близько 465 тисяч фашистів та їхніх посібників.

«Ми пишаємося нашими славними земляками-партизанами. Наш святий обов’язок – берегти пам’ять про мужність оборонців та визволителів рідної землі», – сказав Микола Войтенко.

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 22 вересня 2020, 07:21

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top