telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості

Саме цю тему обговорювали сьогодні, 16 вересня, у ході регіональної конференції керівники області, адвокати, очільники обласних управлінь, журналісти та партнери системи безоплатної правової допомоги Сумщини.

Під час конференції був презентований український досвід з надання правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян. Присутні ділилися власним досвідом отримання безоплатної правової допомоги.

Серед іншого обговорювалися тенденції розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні та правові інновації, кращі міжнародні практики та досвід, про які розповідали під час першої Київської міжнародної конференції, що відбулася 10-12 вересня 2019 року.

У ході конференції до присутніх звернулася керуюча справами Сумської обласної ради Вікторія Патютько. Вона наголосила, що працівники регіонального центру безоплатної правової допомоги виконують важливу правозахисну місію.  Завдяки їх щоденній роботі абсолютно кожен, незалежно від місця проживання, може отримати консультації, роз’яснення з правових питань. Це правова допомога у суді для тих, хто цього потребує найбільше: малозабезпечені; люди з інвалідністю; учасники АТО; внутрішньо переміщені особи; всі діти та інші вразливі категорії громадян.

«Це є дуже важливою справою, - зазначила Вікторія Патютько. - У даному випадку по Сумській області ми можемо говорити про певні досягнення і на високому рівні поставлену організацію роботи. Як представник місцевого самоврядування, можу сказати, що в українському суспільстві нині спостерігається 3 болючі проблеми: малозабезпеченість, відсутність належних правових знань і незадоволеність роботою, з якою люди стикаються в системі надання адміністративних послуг. Тому наразі суспільство потребує надання безоплатної правової допомоги, як ніколи».

Слід зазначити, що керівництво обласної ради та депутатський корпус завжди налаштовані спільними зусиллями вирішувати ті проблеми і виклики, які сьогодні стоять перед Україною, та будуть сприяти розвитку такої важливої справи, як надання безоплатної правової допомоги на території Сумської області.

Директорка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко розповіла, що з 1 липня 2015 року відбувся новий етап розбудови системи – в області запрацювали 4 місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги – у містах Суми, Конотоп, Охтирка, Шостка, що забезпечують доступ до такої допомоги в повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб у цивільних та адміністративних справах. Усього за цей період 2015-2019 років місцевими центрами зареєстровано92 649 звернень клієнтів, із них 10 532 особам надано вторинну правову допомогу. Розширення послуг системи безоплатної правової допомоги продовжилося шляхом відкриття з 1 вересня 2016 року у 14-ти районах Сумської області бюро правової допомоги як самостійних відділів місцевих центрів.

«Проаналізувавши звернення клієнтів, найактуальнішими виявилися питання щодо спадкового, сімейного, земельного права, соціального забезпечення. Працюють в області мобільні консультативні пункти, фахівцями яких здійснено 577 виїздів у всі райони області та надано правові послуги більш як 2 тис. особам», - зазначила Олена Демченко.

Усі партнери, що задіяні в роботі надання безоплатної правової допомоги, а це науковці, правоохоронці, громадськість, обговорили нові проекти, що впроваджуються у п’яти обласних центрах України, в тому числі і Сумах. Це – проект комплексної допомоги у родинних та сімейних правовідносинах.

Присутні розповідали про реальні виграшні справи з державними структурами, наголошували на тому, що сьогодні саме безоплатна правова допомога є єдиною можливістю для вразливих категорій населення захистити свої законні права.

На конференції були присутні також клієнти, яким надавалася правова допомога за рахунок держави. Вони розповіли про свій досвід одержання безоплатних послуг та якість надання правової допомоги.

Серед іншого були представлені відеоролики з реальними історіями клієнтів, запрошених до участі у заході.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 03 серпня 2020, 12:11

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top