telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумський геріатричний пансіонат відзначив 30-річний ювілей

Цими днями комунальна установа Сумської обласної ради Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці відзначив 30-річний ювілей з дня свого створення.

Люди похилого віку – це своєрідна енциклопедія досвіду, знань і народних традицій. Але іноді осінь життя приходить негодою і дощами. Так буває, коли діти і близькі розлетілись по світу, або забули про свій обов’язок перед батьками.

Для того, щоб осіння пора в житті ветеранів була сповнена приємними клопотами й яскравими враженнями, у 1987 році Сумська обласна рада народних депутатів прийняла рішення про будівництво Сумського будинку-інтернату. Було розроблено проект майбутньої будівлі, і закипіла робота. 31 грудня 1988 року був підписаний акт про прийняття новобудови в експлуатацію. Розпочалася робота з підготовки кімнат та підсобних приміщень для прийому підопічних.

І вже 23 березня 1989 року з’явився перший житель пансіонату Василь Григорович Зиков. А на кінець того ж року нову затишну домівку знайшли вже 154 чоловіки. На сьогодні Сумський геріатричний пансіонат забезпечує своїм мешканцям повноцінне життя та щасливу старість.

На урочистості до підопічних Сумського геріатричного пансіонату та колективу установи завітали представники обласної державної адміністрації, обласної ради та департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

За дорученням голови обласної ради Володимира Токаря підопічних та працівників установи з ювілейним святом привітав начальник управління майном, депутат обласної ради Дмитро Нагорний.

«Приємно відзначити, що для багатьох підопічних пансіонат став справжньою домівкою, - зазначив Дмитро Нагорний у своєму вітальному слові. – Тут, ніби рай для душі, а серце відчуває спокій. Завдяки злагодженій роботі колективу для кожного підопічного в пансіонаті створені належні умови, забезпечені увага і догляд. І на утримання соціальної установи з обласного бюджету виділяється більше 18 млн гривень».

На сьогодні в закладі проживає 183 підопічні. Кімнати на одне, два й чотири місця обладнані усіма необхідними предметами домашнього вжитку. За рівнем порядку чистоти і побуту заклад схожий на санаторій, в якому передбачено максимально зручні умови для кожного мешканця. Територія в 5 гектарів перетворилась на затишний куточок. Різнобарвні клумби, затишні алеї, фруктові дерева, зручні бесідки та лавочки створюють умови для відпочинку і корисних занять. Кожної пори року тут можна насолоджуватися красою природи.

У пансіонаті його мешканці мають змогу займатися в гуртках, де співають народних улюблених пісень, в'яжуть та вишивають, пишуть вірші, грають у настільні ігри, читають улюблену пресу, відвідують концерти та святкові вечори, дивляться та слухають теле- і радіопередачі. В установі немає коли сумувати ні підопічним, ні колективу. Добре організовано проведення цікавого дозвілля, що складається з корисних занять, де навчають новому і пізнавальному. Тут з’являються нові знайомства, відбувається пошук нових співрозмовників, зустрічі добрих друзів.

У колективі створено атмосферу доброзичливості та чуйності. Взаємопідтримка, допомога, порозуміння, доброта – ось головні складові девізу комунальної установи. «З любов’ю до людей» - розпочинається і закінчується кожен новий день для працівників установи. І ось вже 30 років.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top