telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Володимир Токар відвідав Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни

Госпіталь працює як окремий лікувальний заклад з 1984 року. Розрахований на 230 ліжок. 30 з них у окремому підрозділі в Шостці і 200 на базі Сумського госпіталю. За словами головного лікаря закладу Інесси Савенко, у поточному році лікування тут пройшли 4 тисячі ветеранів війни. З них 60% - учасники АТО.

«Сумському клінічному госпіталю приділяється велика увага з боку керівництва області, - зазначила Інесса Іванівна. - З початку бойових дій на сході країни обласна рада виділяє додаткові кошти як на лікування, так і на харчування, ремонти, придбання обладнання. У поточному році поза коштами медичної субвенції у госпіталь з обласного бюджету додатково надійшло 2 млн грн на медикаменти і харчування. Тож наразі на один ліжкодень на кожного пацієнта розраховано 56 грн на медикаменти і 58 грн на харчування. Також додатково виділені кошти на харчоблок, закупівлю пральних машин, 100 тисяч мали на закупівлю 45 ортопедичних матраців у кардіологічне відділення».

Голова обласної ради Володимир Токар поспілкувався з керівництвом закладу, пацієнтами, оглянув приміщення і подякував персоналу за турботу про пацієнтів, які лікуються у госпіталі.

«Ми зобов’язані відвідувати усі наші комунальні заклади, аби знати, як проводиться робота, які є проблеми і які шляхи їх вирішення. Звісно, лікувальним закладам та інтернатам, приділяємо більше уваги. Минулого року депутатський корпус підтримав ініціативу і ми спрямували на ремонт неврологічного відділення у госпіталі 500 тисяч грн. У поточному – 1 млн 600 тисяч грн на ремонт терапевтичного відділення», - наголосив очільник обласного парламенту.

Головним завданням для себе ставить облаштувати нову котельню на альтернативних видах палива, яка б змогла обслуговувати всі комунальні заклади обласної ради, що розташовані на вул. Ковпака.

«Уже готовий працювати інвестор, - каже Володимир Токар, - залишилася черга за процедурами. Ми провели переговори з міським головою Сум, аби міськрада передала на баланс обласної ради комунікації, щоб ми мали змогу зробити свою тепломережу. Наразі тривають перемовини з компанією «Сумитеплоенерго».

Вторить голові обласної ради і начальник управління комунальним майном Дмитро Нагорний. Він наголошує, що госпіталь – у пріоритеті обласних обранців і щодо харчування, і щодо медикаментозного забезпечення. «Це один з найважливіших закладів Сумської обласної ради, оскільки тут лікуються учасники АТО, учасники бойових дій на території інших держав, ветерани війни. Тому Сумська обласна рада і управління майном приділяє особливу увагу поліпшенню умов перебування пацієнтів у цьому закладі. Управління майном ініціює виділення у наступному році 1,5 млн грн на заміну вікон та 2,5 млн - на побудову котельні».

Голова спілки ветеранів АТО Сумської області Володимир Лаврик подякував голові ОДА, очільнику обласних депутатів, а в його особі й усім народним обранцям за увагу до госпіталю. «Задоволені усі пацієнти, бо ремонт зроблений капітально. Ще на початку року тут були розбиті стіни, а зараз замінена електрика, встановлена сигналізація, приведені до ладу палати, маніпуляційні, коридори тощо. Приємно, що обласна рада і ОДА приділяють значну увагу ветеранам та учасникам АТО. Для нас це дуже важливо», - акцентував увагу Володимир Лаврик.

Згадав він і народного депутата України Ігоря Молотка. Той допоміг направити на госпіталь близько 200 тисячі грн державної субвенції. «Хотілося б, щоби й інші депутати долучилися до благородної справи, особливо коли стосується закупівлі медичного обладнання, - наголосив атовець. - У цьому закладі лікуються військові майже з усієї області, ті, хто стояв на захисті держави, а тепер потребує уваги від неї».

Пацієнти у розмові позитивно оцінили умови перебування у госпіталі: тут якісне харчування, чудове ставлення медиків до пацієнтів, гарні умови проживання. Тож вони задоволені. Володимир Токар на це лише зауважив: головне завдання влади та депутатів – створити належні умови нашим захисникам для їх реабілітації.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top